Rosja zablokowała dostęp do Twittera
Twitter wcześniej zapowiadał, że będzie oznaczał i ograniczał zasięg postów z linkami do rosyjskich państwowych źródeł informacji. Zapowiedział również zawieszenie reklam na Ukrainie i w Rosji, tak aby nie odciągały uwagi od istotnych informacji.
Facebook w Rosji również zablokowany
Rosyjski państwowy regulator mediów i internetu, urząd Roskomnadzor zablokował w piątek Facebooka. Powodem ma być „dyskryminacja rosyjskich mediów”.
„Roskomnadzor postanowił zablokować dostęp do serwisu Facebook w Rosji”
– podała agencja RIA Nowosti.
Powodem takiej decyzji ma być „ochrona rosyjskich mediów”, które - według Roskomnadzora - były 26 razy dyskryminowane przez Facebook.


![Złe wieści dla Waldemara Żurka. Tak Polacy oceniają wymiar sprawiedliwości po zmianie władzy [SONDAŻ]](https://www.tysol.pl/imgcache/360x250/c/uploads/news/153217/176975873183d4454fe33546918f9121.jpg)

