Załamanie rosyjskiego handlu? Największe sieci handlowe proszą o możliwość reglamentacji towarów

Trwa rosyjska brutalna agresja na Ukrainę. Ukraińcy zaciekle się bronią. Liczba ofiar, w tym ofiar wśród ludności cywilnej, wzrasta. W odpowiedzi rosyjską gospodarkę dotykają sankcje.
Puste półki w sklepie. Zdjęcie poglądowe Załamanie rosyjskiego handlu? Największe sieci handlowe proszą o możliwość reglamentacji towarów
Puste półki w sklepie. Zdjęcie poglądowe / Pixabay.com

Najwyraźniej sankcje musza przynosić skutek, ponieważ, jak donosi rosyjska agencja informacyjna TASS, największe sieci handlowe poprosiły o możliwość reglamentacji towarów.

- Największe federalne i regionalne sieci handlowe postanowiły zminimalizować ryzyko nadmiernych zakupów ważnych społecznie produktów spożywczych, dla których ustalono minimalną marżę na podstawie umów z rosyjskim Ministerstwem Przemysłu i Handlu, rosyjskim Ministerstwem Rolnictwa i Federalną Służbą Antymonopolową.

(...)

Aby nie naruszyć logiki decyzji podejmowanych przez detalistów i władze oraz zagwarantować obywatelom możliwość zakupu produktów po przystępnych cenach, sieci zaproponowały, by w razie potrzeby, kierując się rzeczywistą sytuacją, dać im możliwość ograniczenia sprzedaży niektórych towarów z minimalną marżą "do jednych rąk" [pojedynczemu klientowi - przyp. red.]

- twierdzi rosyjskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu.

Chodzić ma o towary, które mają być obłożone na prośbę władz minimalną marżą w celu ograniczenia zjawiska zawyżania cen.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe