Zełenski: Jestem niezmiernie wdzięczny prezydentowi Andrzejowi Dudzie

Jestem niezmiernie wdzięczy prezydentowi Andrzejowi Dudzie za jego zdecydowanie i oddanie naszej wspólnej sprawie – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
 Zełenski: Jestem niezmiernie wdzięczny prezydentowi Andrzejowi Dudzie
/ fot. YouTube

Zełenski w swoim przemówieniu podziękował polskiemu prezydentowi „za jego zdecydowanie i oddanie naszej wspólnej sprawie”. Prezydent Ukrainy podziękował także Stanom Zjednoczonym i ponadpartyjnej większości w Kongresie. – Widzimy też co widzą zwykli ludzie na ulicy. Chcą zwiększenia sankcji na Rosję – podkreślił.

Ukraiński prezydent odniósł się także do najnowszego raportu dotyczącego strat Rosjan od początku inwazji na Ukrainę. – Stracili 10 tys. żołnierzy, to ich prawdziwy koszmar. Młodzi żołnierze nie wiedzą, dlaczego giną. Rosja mogłaby im dać coś innego, niż śmierć – powiedział Zełenski.

Jak podkreślił, „Rosjanie przegrają, bo nie da się wygrać z ludźmi, którzy bez broni zatrzymują uzbrojonych żołnierzy”.

„Powiedz swoim Chłopakom…”

Dziś w nocy Andrzej Duda opublikował wpis na Twitterze, w którym także odniósł się do relacji z Zełenskim.

Byłem dziś na granicy POL-UKR w Korczowej i w punkcie recepcyjnym dla uchodźców z Ukrainy. Agata była w miejscach zakwaterowania kobiet i dzieci z Ukrainy” – napisał polski prezydent.

Mówiłem wieczorem do Wołodymyra Zełenskiego: »Powiedz swoim Chłopakom, że mogą spokojnie walczyć. Ich Rodziny są u nas bezpieczne«” – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe