Rzecznik SG: Liczba uchodźców z Ukrainy przekroczy dziś milion

O liczbie uchodźców wojennych, kolejkach na granicy i pomocy Ukraińcom uciekającym przed rosyjską inwazją mówiła dziś rzecznik Straży Granicznej.
uchodźcy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Hrebennem Rzecznik SG: Liczba uchodźców z Ukrainy przekroczy dziś milion
uchodźcy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Hrebennem / PAP/Wojtek Jargiło

 

- Prognozy wskazują, że dziś liczba osób, które od 24 lutego wjechały do Polski z Ukrainy, przekroczy milion - powiedziała dziś w Polskim Radiu Anna Michalska.

- Współpraca ze służbami Ukrainy przebiega bardzo dobrze. Po stronie ukraińskiej pojawiały się kolejki z wielu powodów. To kraj, w którym toczy się wojna - poinformowała funkcjonariuszka SG.

W rozmowie pojawił się także temat kolejek i długości czasu odprawy poszczególnych osób na granicy.

- Odprawa jest maksymalnie uproszczona. Chodzi o to, żeby potwierdzić tożsamość osób, zweryfikować dokumenty, sprawdzić w bazach, czy to nie są osoby poszukiwane. To trwa kilka minut - stwierdziła.

Michalska podjęła także temat pomocy osobom, które nie mają gdzie się podziać.

- Wszystkie osoby, które przekraczają granicę, pytamy, czy mają gdzie iść, instruujemy, że jest dla nich zorganizowana pomoc. Niektóre osoby nie mają gdzie pójść, ale tutaj w Polsce wszyscy im znajdują miejsce.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe