"Od chwili wybuchu wojny na pełną skalę, trzykrotnie próbowano mnie zabić". Zwierzchnik ukraińskiego prawosławia o próbach zamachów

Od chwili wybuchu wojny na pełną skalę, trzykrotnie próbowano mnie zabić – powiedział wysłannikowi państwowej telewizji greckiej ERT, metropolita Kijowa i całej Ukrainy, Epifaniusz - zwierzchnik nie uznawanego przez Moskwę Kościoła Prawosławnego Ukrainy.
Metropolita Epifaniusz
Metropolita Epifaniusz / wikipedia/CC BY-SA 4.0/president.gov.ua

 

Jak stwierdził metropolita Epifaniusz, trzech rosyjskich agentów usiłowało wejść do katedry św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach.

- Chcę podziękować narodowi greckiemu i Kościołowi greckiemu za pomoc. Nie możemy być teraz sami, musimy mieć pomoc i czujemy, że ona przychodzi od was, od prawosławnych Greków - powiedział po grecku.

Metropolita Epifaniusz ujawnił, że przez trzy noce Rosjanie wchodzili do klasztoru, „aby mnie odnaleźć. Zagraniczne agencje poinformowały mnie, że na rosyjskiej liście osób które mają zostać zabite jestem celem numer pięć” – powiedział zwierzchnik nie uznawanego przez Moskwę Kościoła Prawosławnego Ukrainy.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe