Poważne problemy rosyjskich turystów w Tajlandii. Anulują swoje rezerwacje

Rosyjscy turyści, którzy wybierają się na wczasy do Tajlandii, mogą spotkać się z poważnymi problemami. Hotele i kurorty w popularnych prowincjach takich jak Phuket czy Krabi przestały akceptować rosyjskie karty kredytowe – informuje serwis Onet.
 Poważne problemy rosyjskich turystów w Tajlandii. Anulują swoje rezerwacje
/ fot. Pixabay

Jak informuje Onet, powołując się na tajlandzkie media, kilka hoteli na popularnej wyspie Phuket próbowało skontaktować się z Bank of Thailand w sprawie problemu dotyczącego przyjmowania płatności od rosyjskich klientów. Okazuje się, że wielu z nich nie jest w stanie zapłacić kartą kredytową za wczasy po tym, jak siedem rosyjskich banków zostało wykluczonych z systemu finansowania SWIFT.

Około 15 proc. rezerwacji z wyprzedzeniem dokonanych przez rosyjskich turystów zostało anulowanych, ponieważ Europa i Stany Zjednoczone nałożyły na Rosję najsurowsze w historii sankcje w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę” – czytamy w artykule Onetu.

Inny dyrektor kurortu na wyspie Phi Phi przyznał, że obecnie przyjmuje tylko gotówkę od rosyjskich turystów. Podobnie sytuacja ma wyglądać w stolicy kraju Bangkoku.

„Zwykle w ramach programu «Test and Go» do Tajlandii codziennie przyjeżdża średnio 700 Rosjan, ale od początku tego miesiąca liczba ta spadła do mniej niż 400” – dodano.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe