Macron odbył rozmowę z Putinem. Prezydent Rosji jest gotów się spotkać

Według informacji podanych przez rosyjską telewizję państwową Emmanuel Macron odbył kolejną rozmowę z Władimirem Putin. Pałac Elizejski podaje, że trwała ona 1 godz. i 45 minut.
Władimir Putin Macron odbył rozmowę z Putinem. Prezydent Rosji jest gotów się spotkać
Władimir Putin / fot. PAP/EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL / POOL

Według Pałacu Elizejskiego powodem rozmowy prezydenta Francji z prezydentem Rosji było ostrzeżenie ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, że Putin chce zbombardować największe ukraińskie miasto portowe – Odessę.

RIA Novosti podaje, że Macron wyraził zaniepokojenie bezpieczeństwem elektrowni jądrowych na Ukrainie, które kontrolują rosyjskie wojska. Putin – cytowany przez rosyjską agencję – miał stwierdzić, że „próby zrzucenia odpowiedzialności za incydent na rosyjskie wojsko to cyniczna propaganda”.

Putin miał także oskarżyć Ukrainę o nieudaną próbę ewakuacji ludności cywilnej z Mariupola, ukraińskiego miasta portowego, które od kilku dni jest otoczone przez rosyjskie wojska. Przypomnijmy, że ukraińskie władze podkreślają, że ukraińska kolumna ewakuacyjna z ludnością cywilną nie jest w stanie wyjechać z Mariupola z powodu nieustannego ostrzału miasta przez Rosjan.

Spotkanie MAEA–Rosja–Ukraina

Kreml poinformował, że rosyjski prezydent miał powiedzieć, że jest gotów spotkać się w formacie Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej–Rosja–Ukraina. Jednakże za pośrednictwem wideokonferencji lub w kraju trzecim.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe