Wkrótce kolejna runda rozmów ukraińsko-rosyjskich? Tak zapewnia strona rosyjska

Rosja spodziewa się kolejnej rundy rozmów z Ukrainą w najbliższej przyszłości - oświadczył w poniedziałek jeden z rosyjskich negocjatorów, Leonid Słucki, cytowany przez agencję Reutera.
Negocjacje rosyjsko-ukraińskie Wkrótce kolejna runda rozmów ukraińsko-rosyjskich? Tak zapewnia strona rosyjska
Negocjacje rosyjsko-ukraińskie / PAP/EPA/MAXIM GUCHEK / BELTA HANDOUT

"Następna, czwarta runda odbędzie się na Białorusi w bardzo, bardzo bliskiej przyszłości" – powiedział Słucki, który jest szefem komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej (niższej izby rosyjskiego parlamentu).

"Nie podam jeszcze dokładnej daty. Zostanie ona ustalona, być może jutro (we wtorek - PAP)" - dodał.

Wcześniej, szef rosyjskiej delegacji na rozmowach z Ukrainą, Władimir Miedinski, stwierdził, że poniedziałkowe negocjacje nie przyniosły oczekiwanych przez Rosję rezultatów.

"Nasze oczekiwania związane z nową rundą negocjacji nie zostały spełnione, ale mamy nadzieję, że następnym razem będziemy mogli zrobić bardziej znaczący krok do naprzód" - oświadczył doradca prezydenta Wladimira Putina, cytowany przez portal Ukraińska Prawda.

Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak napisał z kolei na Twitterze po zakończeniu rozmów: "Zakończyła się trzecia runda negocjacji. Są niewielkie pozytywne postępy w sprawie poprawy logistyki korytarzy humanitarnych".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe