Dżihadyści zniszczyli kościół na Filipinach [video]
Holenderski dziennikarz Harald Doornbos zamieścił na Twitterze film, na którym widać jak uzbrojeni dżihadyści niszczą zajęty przez nich kościół w Marawi na Filipinach. Nagranie zostało udostępnione przez powiązaną z ISIS agencję Amaq.
![Dżihadyści zniszczyli kościół na Filipinach [video]](https://tysol.eu/imgcache/750x530/c//zdj/zdjecie/8026.jpg)
/ screen YT
Rozbijanie figurek świętych i Matki Boskiej, zdzieranie obrazu papieża, wywrócenie i połamanie krzyża, okrzyki "Allah Akbar", a na końcu podpalenie - taki los spotkał kościół na Filipinach w mieście Marawi na wyspie Mindanao. Okolica została zajęta przez powiązaną z ISIS grupę Maute. W regionie toczą się ciężkie walki, gdyż rząd walczy o odzyskanie utraconych terenów.
źródło: twitter, kresy.pl
IS publiceerde gisteren via Amaq een video waarin te zien valt hoe #IS-leden kerk vernielen in onlangs aangevallen stad Marawi, Filipijnen. pic.twitter.com/fLki6IIQup
— Harald Doornbos (@HaraldDoornbos) 5 czerwca 2017
źródło: twitter, kresy.pl