Polacy gotowi płacić wyższe rachunki i podatki w zamian za bezpieczeństwo [Sondaż]

Polacy według sondaży są w stanie płacić wyższe rachunki za cenę rezygnacji z rosyjskich surowców. Wielu chce też płacić wyższe podatki, aby wzmocnić armię.
Jesteśmy gotowi płacić więcej za bezpieczeństwo Polacy gotowi płacić wyższe rachunki i podatki w zamian za bezpieczeństwo [Sondaż]
Jesteśmy gotowi płacić więcej za bezpieczeństwo / Pixabay

Sondaż na temat rosyjskich surowców i wydatków na polską armię i możliwości ataku Putina na Polskę przeprowadziła pracownia United Surveys dla radia RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”.

Z sondażu wynika, że większość Polaków uważa, że należy zrezygnować z wykorzystania ropy, gazu i węgla z Rosji, nawet za cenę wyższych rachunków. Takie rozwiązanie popiera 67,8 proc. ankietowanych, a sprzeciwia mu się 19,9 proc. badanych.

Większa armia obroną przed Putinem

Według sondażu Polacy są też gotowi płacić większe podatki na rozbudowę armii. Takie rozwiązanie popiera 52,7 proc. Polaków. Jednak przeciwnego zdania jest aż 42,8 proc. Polaków.

Gotowość do ponoszenia wyższych kosztów na obronę może wynikać ze strachu przed bezpośrednim atakiem Rosji na Polskę. Takiej ewentualności obawia się 43,2 proc. Polaków. Obaw przed atakiem Putina na Polskę nie ma 38 proc. badanych.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe