Szef NATO: Wojna na Ukrainie wywołała największy kryzys humanitarny od II wojny światowej

– Wojna na Ukrainie wywołała największy kryzys humanitarny od czasu II wojny światowej – powiedział we wtorek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na wspólnej konferencji prasowej w Rydze z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem.
Zniszczenia na Ukrainie Szef NATO: Wojna na Ukrainie wywołała największy kryzys humanitarny od II wojny światowej
Zniszczenia na Ukrainie / PAP/EPA/STANISLAV KOZLIUK

Jak podkreślił Stoltenberg, rosyjska inwazja na Ukrainę spowodowała olbrzymie cierpienie, a katastrofa humanitarna jest wyniszczająca.

Dodał, że prezydent Rosji Władimir Putin zapłaci wysoką cenę za agresję przeciwko Ukrainie. Przypomniał, że na Rosję już nałożono dotkliwe sankcje i tym samym jest ona izolowana na międzynarodowej scenie politycznej.

Stoltenberg ostrzegł jednak, że sytuacja na Ukrainie może wymknąć się spod kontroli. Jednocześnie na Sojuszu Północnoatlantyckim spoczywa odpowiedzialność za to, by kryzys nie rozprzestrzenił się poza ten kraj - podkreślił.

"Będziemy bronić każdego metra kwadratowego Łotwy i innych krajów NATO" - podkreślił Stoltenberg.

NATO "stanie się najsilniejszym sojuszem w historii" i pozostaje zjednoczone na rzecz wspólnego bezpieczeństwa - oświadczył.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Nerwowo w Rosji po klęsce na rzece Doniec. Znani militarni blogerzy krytykują niekompetencje wojskowych Wiadomość
Nerwowo w Rosji po klęsce na rzece Doniec. Znani militarni blogerzy krytykują niekompetencje wojskowych

Jak podaje amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW), zniszczenie przez Ukraińców znacznej części rosyjskiej brygady strzelców zmotoryzowanych, która 11. maja próbowała przekroczyć most pontonowy na rzece Siverskyi Doniec, wstrząsnęło znanymi rosyjskimi blogerami militarnymi.

Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu Wiadomość
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO] Wiadomość
Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO]

„Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL – przyp. red.] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw” – napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe