„Zakończyć wojnę”. Sting dedykuje piosenkę Ukrainie i podaje polski adres dostaw pomocy humanitarnej [video]

Sting nagrał piosenkę dla Ukrainy i zamieścił apel o zakończenie wojny. Gwiazdor rozpoczął też akcję pomocową, w której pośredniczyć ma polska firma.
Sting „Zakończyć wojnę”. Sting dedykuje piosenkę Ukrainie i podaje polski adres dostaw pomocy humanitarnej [video]
Sting / YT print screen/OdesaFilmStudio

– W ciągu wielu lat, od kiedy napisałem tę piosenkę, rzadko ją śpiewałem, ponieważ nigdy nie sądziłem, że znów będzie miała znaczenie, ale w świetle krwawej i żałośnie błędnej decyzji jednego człowieka, by najechać pokojowego, niezagrażającego sąsiada, piosenka jest po raz kolejny apelem o nasze wspólne człowieczeństwo – mówi Sting.

– Dla odważnych Ukraińców walczących z tą brutalną tyranią, a także dla wielu Rosjan, którzy protestują przeciwko temu pogwałceniu prawa, mimo groźby aresztowania i więzienia. My wszyscy kochamy nasze dzieci. Zakończyć wojnę – apeluje gwiazdor.

„Dostawy przesyłane do tego magazynu w Polsce są dostarczane w uzgodnieniu z Siłami Zbrojnymi Ukrainy i mają gwarancję, że trafią do najbardziej potrzebujących. Adres siedziby: Pol-Cel Ramos Breska 63, 22-100 Chełm, Polska. Każde pudełko powinno być oznaczone napisem «HELP UKRAINE» wraz z oznaczeniem zawartości: «Leki», «Ubrania», «Żywność», «Pomoc humanitarna»” – czytamy w opisie akcji.

Piosenka „Russians” [„Rosjanie” – tłum.] została napisana przez Stinga w 1985 roku, w czasie zagrożenia wojną nuklearną. Legendarne stały się jej słowa:

„Dzielimy tę samą biologię, niezależnie od ideologii
Wierz mi, kiedy ci mówię
Mam nadzieję, że Rosjanie również kochają swoje dzieci”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe