Ostatnie Big Maki Rosjan? Kolejki przed McDonaldami w Rosji po wiadomości o ich bliskim zamknięciu

W mediach społecznościowych publikowane są zdjęcia kolejek przed rosyjskimi restauracjami sieci McDonald's, których działalność ma zostać zawieszona w związku agresją Rosji na Ukrainę.
Kolejka przed rosyjskim McDonaldem Ostatnie Big Maki Rosjan? Kolejki przed McDonaldami w Rosji po wiadomości o ich bliskim zamknięciu
Kolejka przed rosyjskim McDonaldem / Twitter/Anonymous Operations

Jak poinformowano we wtorek, sieć restauracji McDonald's planuje tymczasowo zamknąć 850 restauracji w Rosji w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę.

Czytaj więcej: McDonald's tymczasowo zamyka wszystkie swoje restauracje w Rosji

Informacja ta wywołała duży ruch wśród Rosjan. Jak wynika z relacji na mediach społecznościowych, przed restauracjami sieci McDonald's w Rosji ustawiają się kolejki.

Nie wszyscy jednak Rosjanie zdają sobie sprawę, że zamknięcie McDonaldów wynika z odpowiedzi sieci na rosyjską inwazję. Rosyjskie media podają, że przyczyną zamknięcia mają być „problemy z zaopatrzeniem”.

Przy okazji "szturmu" Rosjan na restauracje McDonald's, pojawiły się skojarzenia z podobnym zachowaniem Rosjan w momencie pojawienia się amerykańskiej sieci w Rosji na początku lat 90.

Jak na ironię, wolność w Rosji przyszła wraz z kolejkami w nowo otwartym McDonaldzie w Puszkinskiej; teraz umarł wraz z tą samą kolejką, ale w McDonald's, który się zamyka

– napisał jeden z Leonid Nersisyan z Armenian Research & Development Institute

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe