Wojewoda pomorski Dariusz Drelich: Dziękuję Solidarności

Dzisiaj ruszył w gdańskim budynku Solidarności punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy. Uruchomiona wspólnie z urzędem wojewódzkim placówka to trzeci taki punkt mogący obsłużyć jednocześnie nawet do 100 osób. Pomieszczenia przekazał Region Gdański i Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”.
 Wojewoda pomorski Dariusz Drelich: Dziękuję Solidarności
/ Fot. ml

– Dla nas to oczywiste, Solidarność zobowiązuje – powiedział podczas otwarcia punktu Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK.

Przypomniał, że Związek od pierwszego dnia uruchomił wszystkie swoje struktury do organizowania pomocy. Organizowane są zbiórki pieniężne i rzeczowe, Związek udostępnił swoje ośrodki.

– Już ponad 300 uchodźców przyjęły nasze ośrodki w Spale i Jarnołtówku. Solidarność przeznaczyła własne środki, uruchomiła specjalne konto bankowe, dzisiaj otwiera wspólnie z regionem i wojewodą pomorskim ten punkt.

Z kolei Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego, powiedział, że oprócz udostępnienia pomieszczeń związkowcy będą jako wolontariusze przez cały dzień do dyspozycji uchodźców korzystających z punktu.

– Bez przerwy będą tutaj osoby z Solidarności pełniące tutaj dyżur.

Przypomniał też, że w regionie od samego początku organizowana jest pomoc. Region wysłał m.in. transport na Ukrainę, w tym szczególnie tak potrzebną pomoc medyczną. Otwarcie punktu nazwał działaniem oczywistym dla Solidarności.

Wojewoda pomorski dziękował Solidarności.

– Dziękuję Niezależnemu Samorządnemu Związkowi Zawodowemu „Solidarność”, na którego pomoc zawsze mogę liczyć – powiedział Dariusz Drelich.

Punkt recepcyjny otwarty w centrali Solidarności obejmuje m.in. salę Akwen, salę balkonową, pomieszczenia socjalne, zaplecze sanitarne i kuchenne. Znajduje się tam blisko 50 łóżek polowych. Obiekt przeznaczony jest na 24-godzinną obecność do czasu zorganizowania transportu lub znalezienia docelowych miejsc pobytu.

Jak za pośrednictwem Solidarności przekazać pomoc? Wszelkie informacje znajdziesz tutaj>>>

ml


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe