Władze Rosji w ostatniej chwili zakazały koncertu polskim misjonarzom: „Nie powinny odbywać się imprezy propagujące obce wartości”

Znany polski jezuita i misjonarz o. Wojciech Ziółek SJ poinformował w sieci o zakazie, jaki otrzymała Filharmonia Tomska od rosyjskich władz.
 Władze Rosji w ostatniej chwili zakazały koncertu polskim misjonarzom: „Nie powinny odbywać się imprezy propagujące obce wartości”
/ pixabay.com/TheDigitalArts

 

Ojciec Ziółek, niegdyś prowincjał polskich jezuitów, od lat misjonarz na Syberii, a oprócz tego ceniony rekolekcjonista i autor książek, szerokiej opinii społecznej znany m.in. z relacji z podróży do oddalonego o tysiące kilometrów najbliższego punktu komisji wyborczej, poinformował w sieci o zakazie organizacji koncertu z okazji 400-lecia kanonizacji św. Ignacego z Loyoli.

„Jutro 400. rocznica kanonizacji Ignacego. Od września 2021 w Filharmonii Tomskiej był przygotowywany koncert temu poświęcony pt. «Burzliwe życie Ignacego Loyoli»” – napisał o. Ziółek.

„Niestety, Filharmonia Tomska otrzymała pismo, że teraz nie powinny odbywać się imprezy propagujące obce wartości. Koncert odwołano” – poinformował duchowny.

Jak wiadomo, tego typu koncerty nie powstają z dnia na dzień. Zakaz został wydany praktycznie w ostatniej chwili.

„Obce wartości, pewnie zwłaszcza te trzy: wiara, nadzieja i miłość” – skomentował wpis jezuity o. Błażej Matusiak OP, polski dominikanin posługujący w Pradze.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe