Szejk Said Ismagiłow: "Rosyjskie potwory demolują meczet w Mariupolu. W piwnicy przebywa ok. 80 osób z dziećmi"

Said Ismagiłow, mufti Administracji Religijnej Muzułmanów Ukrainy „Ummah”, prezes Ogólnoukraińskiej Organizacji Publicznej Muzułmanów zamieścił w sieci emocjonalny wpis na temat rosyjskiego bombardowania meczetu w Mariupolu.
Zniszczenia w Mariupol Szejk Said Ismagiłow:
Zniszczenia w Mariupol / EPA/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT -- MANDATORY CREDIT: SATELLITE IMAGE 2022 MAXAR TECHNOLOGIES -- THE WATERMARK MAY NOT BE REMOVED/CROPPED -- HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA

 

"W tej chwili rosyjskie potwory demolują meczet sułtana Sulejmana i Roxolaniego w Mariupolu. W piwnicy meczetu przebywa około 80 muzułmanów z dziećmi, głównie obywatele Turcji. Nie ma żadnego połączenia (...) Niech da Allah, aby każdy mógł przetrwać!" - napisał w mediach społecznościowych.

Muzułmański duchowny wspomina, że był przy otwarciu tego meczetu i nawet przez chwilę był tam imamem. Uważa, że to "jeden z najpiękniejszych meczetów na Ukrainie".

"Niech Pan ukarze straszliwą karą złodziei, którzy podnieśli broń w miejscu pokoju i modlitwy! Nie mają ani człowieczeństwa, ani moralności" - stwierdził.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe