Facebook uznany za organizację ekstremistyczną? Rosja szykuje sprawę karną

Rosyjski Komitet Śledczy wystąpił z wnioskiem o uznanie Meta Platforms Inc., która jest właścicielem Facebooka, za organizację ekstremistyczną.
 Facebook uznany za organizację ekstremistyczną? Rosja szykuje sprawę karną

Działanie Komitetu Śledczego, który rozpoczął sprawę karną przeciw właścicielom Facebooka, ma wynikać działania portalu, który nie ogranicza postów przeciwnych władzom Rosji.

Sprawa karna została wszczęta w związku z nielegalnymi wezwaniami do zabójstwa i przemocy wobec obywateli Federacji Rosyjskiej przez pracowników amerykańskiej firmy Meta, która jest właścicielem portali społecznościowych Facebook i Instagram.

- informuje komitet.

Wcześniej Meta Platforms Inc. ogłosiła, że posty wrogie wobec rosyjskiej armii czy wobec przywódców rosyjskich nie będą usuwane z Facebooka, jeśli nie będą uznawane za wiarygodne (podające miejsce lub metodę).

Ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainę jesteśmy pobłażliwi wobec form politycznej ekspresji, które normalnie naruszałyby nasze zasady dotyczące brutalnej mowy, takie jak "śmierć rosyjskim najeźdźcom". Nadal nie pozwalamy na wiarygodne wezwania do przemocy wobec rosyjskich cywilów.

- informował Andy Stone, szef komunikacji Meta Platforms Inc.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe