Można dostać kota na punkcie kota! Zobacz zwiastun SZALONEGO ŚWIATA LOUISA WAINA (22 kwietnia w kinach)!

Malarz, który miał kota na punkcie kotów. Benedict Cumberbatch i Claire Foy w zwiastunie filmu „Szalony świat Louisa Waina”. W kinach już 22 kwietnia.
Koty Można dostać kota na punkcie kota! Zobacz zwiastun SZALONEGO ŚWIATA LOUISA WAINA (22 kwietnia w kinach)!
Koty / Materiały prasowe

Gwiazda hitów Marvela – Benedict Cumberbatch w prawdziwej historii genialnego artysty, który pokochał i rozsławił koty. Na ekranie zobaczymy również Claire Foy znaną z serialowego hitu „The Crown”, aktora-reżysera Taikę Waititiego, twórcę wampirzej serii „Co robimy w ciemności”, a także ikonę mrocznego rocka – Nicka Cave’a. „Szalony świat Louisa Waina” – kino przez „k jak kot” – na ekranach od 22 kwietnia.

 

Obraz zawierający tekst, wewnątrz, pozujący

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

Niesamowita historia życia i twórczości Louisa Waina – ekscentrycznego artysty-geniusza, który miał prawdziwego kota na punkcie kotów i swoją miłością do tych zwierząt zaraził całą Anglię, a z czasem cały świat. W roli głównej, w jednej z najciekawszych kreacji w karierze, etatowa gwiazda hitów Marvela – Benedict Cumberbatch („Dr Strange”, „Sherlock”). Nominowanemu do Oscara aktorowi na dużym ekranie partnerują m.in.: nagrodzona Złotym Globem odtwórczyni roli Królowej Elżbiety II z serialu „The Crown” – Claire Foy, twórca globalnych przebojów „Jojo Rabbit” i „Thor: Ragnarok” – Taika Waititi oraz ikona mrocznego rocka, muzyk i kompozytor – Nick Cave. „The Electrical Life of Louis Wain” to chwytająca za serce, sensualna opowieść o miłości, szaleństwie, nieskrępowanej wyobraźni i zdumiewającym talencie mężczyzny, który – jak nikt przed nim w historii – wiedział i rozumiał… jak namalować kota.   

 

 

 

Ekscentryczny rysownik Louis Wain (Benedict Cumberbatch) z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc pod jednym dachem z matką i pięcioma siostrami. Sytuację rodzinną ratuje dopiero zatrudnienie guwernantki Emily (Claire Foy). Piękna kobieta z miejsca kradnie serce artysty, stając się jego muzą, kochanką i w końcu żoną. Niestety widmo obyczajowego skandalu zmusza świeżo upieczonych małżonków do opuszczenia stolicy. Z dala od wielkiego miasta spada na nich kolejny cios – choroba Emily. Szukając ukojenia, Louis zanurza się w sztuce, tworząc dla ukochanej serię niezwykłych obrazów, których bohaterami są koty. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain – z dnia na dzień – trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe