Kpina z Donalda Tuska. „Jak spotykasz się z liderami jakiejś partii, to wybierz taką, której nie trzeba edytować konta w Wikipedii”

Donald Tusk podczas wizyty w Budapeszcie zapozował do zdjęcia z liderem Jobbiku Peterem Jakabem. Teraz zwolennicy byłego premiera mają problem.
Donald Tusk i Peter Jakab Kpina z Donalda Tuska. „Jak spotykasz się z liderami jakiejś partii, to wybierz taką, której nie trzeba edytować konta w Wikipedii”
Donald Tusk i Peter Jakab / Twitter/Peter Jakab

Donald Tusk miał w Budapeszcie wesprzeć wspólną listę węgierskiej opozycji przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w niedzielę, 3 kwietnia.

W skład zjednoczonej listy węgierskiej opozycji weszła partia Jobbik.  Partia przez lata była uznawana za skrajnie nacjonalistyczną, a środowiska żydowskie uznawały ją nawet za neonazistowską.

To właśnie z jej liderem, Peterem Jakabem, zapozował Donald Tusk. Zdjęcie wywołało sporo kontrowersji. Choć Jobbik jest dzisiaj bliżej centrum, te jednak ślady jej przeszłości zostały w internecie.

Jak zauważyli internauci, profile Jobbiku m.in. w polskiej Wikipedii zaczęły być zmieniane, aby ukryć jej nacjonalistyczną przeszłość. Dużo jednak śladów zostało.

Z problemów Tuska zakpił sobie w mediach społecznościowych Krzysztof Karnkowski. 

Rada jest taka: jak jedziesz spotykać się z liderami jakiejś partii politycznej, to sobie wybierz taką, żeby następnego dnia Twój fandom nie musiał edytować jej biogramu w polskiej wikipedii [pisownia oryginalna – przyp. red.]

– żartuje publicysta.

 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe