Prezydent Zełenski: Nie ma takiej zbrodni wojennej, której rosyjskie wojsko by nie popełniło

– Nie zapomnimy nikogo, czyje życie zabrali okupanci. Nie wybaczymy ani jednej zabitej duszy – mówił w specjalnym filmie opublikowanym w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy.
Wołodymyr Zelenski Prezydent Zełenski: Nie ma takiej zbrodni wojennej, której rosyjskie wojsko by nie popełniło
Wołodymyr Zelenski / Facebook

W ostatnich godzinach świat obiegła informacja, że rosyjskie wojska zbombardowały teatr w Mariupolu, gdzie ukrywały się m.in. kobiety z dziećmi.

Czytaj: Przed zbombardowanym przez Rosjan teatrze w Mariupolu widniał napis „dzieci”

Zbrodnie Rosjan dosadnie skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który nagrał kolejny, specjalny film dla mediów społecznościowych.

– W obleganym Mariupolu rosyjskie lotnictwo celowo zrzuciło superciężką bombę na teatr dramatyczny w centrum miasta. Ukrywały się tam setki ludzi. Liczba ofiar śmiertelnych jest nadal nieznana. Rozrywa mi się serce od tego, co Rosja robi naszym ludziom. Naszemu Mariupolowi, obwodowi donieckiemu. Nie zapomnimy nikogo, czyje życie zabrali okupanci. Nie wybaczymy ani jednej zabitej duszy. Wieczna pamięć wszystkim ofiarom tego terroru! Wszystkim ofiarom wojny rozpętanej przez państwo rosyjskie

– mówił prezydent.

Zełenski nie mógł ukryć emocji względem rosyjskich agresorów.

– Nie ma takiej zbrodni wojennej, której rosyjskie wojsko by nie popełniło

– stwierdził.

Prezydent Ukrainy zwrócił się też bezpośrednio do Rosjan.

– Jeśli wasza wojna, wojna z narodem ukraińskim, będzie trwała nadal, matki Rosji stracą więcej dzieci niż podczas wojny afgańskiej i czeczeńskiej razem wziętych. Po co wam to? Każdy rosyjski żołnierz, który złoży broń, dostanie szansę, szansę na przeżycie

– mówił Zełenski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe