REKLAMA

Nadzwyczajna Rada ONZ: Rosja współdziała z syryjskim reżimem w popełnianiu zbrodni wojennych

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie eskalacji konfliktu w Syrii, padły poważne oskarżenia pod adresem Rosji. Reprezentanci państw Zachodnich zarzucili jej barbarzyństwo i współudział w zbrodniach wojennych.
 Nadzwyczajna Rada ONZ: Rosja współdziała z syryjskim reżimem w popełnianiu zbrodni wojennych
/ Pixabay.com/CC0
Stany Zjednoczone utrzymują, że rosyjskie i syryjskie siły przeprowadziły w ostatnich trzech dniach ponad 150 nalotów na miasto Aleppo. Według danych, ktore przedstawia ONZ zbombardowano także szpitale, szkoły i domy. W atakach zginęło 213 osób. Specjalny ONZ-etowski wysłannik do Syrii Staffan de Mistura poinformował, że widział nagrania wideo i zdjęcia dowodzące, że podczas bombardowań użyto bomb zapalających.

Brytyjski ambasador przy ONZ Matthew Rycroft oskarżał:

Nie da się zaprzeczyć, że Rosja współdziała z syryjskim reżimem w popełnianiu zbrodni wojennych

Stanowisko przedstawiciela Wielkiej Brytanii poparł ambasador Francji François Delattre, który porównał Aleppo do Sarajewa. Z kolei ambasador USA przy ONZ Samantha Power oświadczyła, że Rosja nie jest zaangażowana w Syrii w działania antyterrorystyczne tylko w barbarzyństwo.

Ambasadorowie USA, Wielkiej Brytanii i Francji wyszli ostentacyjnie z posiedzenia rady bezpieczeństwa na znak protestu tuż przed wystąpieniem przedstawiciela Syrii.


 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura