Media: Putin ukrywa partnerkę i dzieci w Szwajcarii

Partnerka Władimira Putina Alina Kabajewa rzekomo ukrywa się w Szwajcarii z czwórką jego dzieci – twierdzą źródła dziennika „New York Post”. Pod petycją o wydalenie jej z tego kraju podpisało się już niemal 50 tys. internautów.
Władimir Putin Media: Putin ukrywa partnerkę i dzieci w Szwajcarii
Władimir Putin / Flickr/Carmen Rodriguez

"Dlaczego, biorąc pod uwagę skalę sankcji nałożonych na Rosję nadal gościcie ją i jej rodzinę, podczas gdy Putin niszczy życie milionów" - piszą do władz Szwajcarii autorzy petycji na stronie change.org.

Uważana za partnerkę życiową prezydenta Rosji Kabajewa jest byłą mistrzynią olimpijską i wielokrotną mistrzynią świata w gimnastyce artystycznej.

"Podczas gdy Putin przeprowadza swój atak na Ukrainę, atakując niewinnych obywateli i powodując kryzys uchodźczy, jego rodzina ukrywa się w odosobnionym i bezpiecznym górskim domku gdzieś w Szwajcarii" – przekazało źródło amerykańskiej gazety.

Według niepotwierdzonych doniesień medialnych para ma 7-letnie bliźniaczki, urodzone pod Lugano w Szwajcarii, i 3-letnich bliźniaków urodzonych w Moskwie.

Zarówno dzieci, jak i sama Kabajewa, mają mieć obywatelstwo szwajcarskie według źródła "NYP".

O Kabajewej zrobiło się głośno na początku 2008 roku, gdy gazeta "Moskowskij Korriespondient" zamieściła wywiad z organizatorem uroczystości weselnych w Petersburgu, który twierdził, że wynajęto go do zorganizowania ceremonii ślubnej gimnastyczki z Putinem.

Kabajewa i Kreml zareagowali gniewnymi dementi, a "Moskowskij Korriespondient", należący do miliardera Aleksandra Lebiediewa, szybko zniknął z rynku z powodu "trudności finansowych".

38-letnia Kabajewa rzadko występuje publicznie i nie ujawnia szczegółów dotyczących życia prywatnego. W latach 2007-14 była deputowaną do niższej izby rosyjskiego parlamentu, Dumy Państwowej, z ramienia putinowskiej partii Jedna Rosja. Od 2008 roku stoi na czele rady nadzorczej holdingu medialnego NMG.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe