Doradca Zełenskiego odpowiada kanclerzowi Niemiec. „71 proc. Rosjan popiera inwazję na Ukrainę”

Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak skrytykował w piątek „niezdecydowanie” kanclerza Niemiec Olafa Scholza wobec Rosji. Przypomniał, że 71 proc. Rosjan popiera inwazję na Ukrainę. O sprawie poinformował portal RBK.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz Doradca Zełenskiego odpowiada kanclerzowi Niemiec. „71 proc. Rosjan popiera inwazję na Ukrainę”
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz / PAP/EPA/FILIP SINGER

"Kanclerz Olaf Scholz, starając się usprawiedliwić swoje niezdecydowanie, proponuje oddzielić zwykłych Rosjan od Putina, jako autora wojny. Może to się stać fałszywym trendem w Europie. Oficjalnie 71 proc. Rosjan zdecydowanie popiera wojnę przeciwko Ukrainie i masakry naszych obywateli. Proszę mieć to na uwadze" – oświadczył Podolak, cytowany przez RBK.

Wtórował mu szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba, który napisał na Twitterze, że niektórzy chcą żyć w świecie, w którym jedynym odpowiedzialnym za wojnę jest prezydent Rosji Władimir Putin.

 

 

"Rzeczywistość jest jednak taka, że ktoś zrzuca bomby na ukraińskie miasta, strzela do ewakuowanych ludzi (...), a w sondażach popiera Putina. Podobnie jak w latach 30. oni ponoszą odpowiedzialność, nawet jeśli są zatruci propagandą" - podkreślił minister spraw zagranicznych Ukrainy. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe