Minister Błaszczak: Korzystając z doświadczeń brytyjskich szybko stworzymy obronę przeciwlotniczą

Przygotowujemy się do tego, by bardzo szybko stworzyć własną obronę przeciwlotniczą, korzystając z doświadczeń brytyjskich; nie mamy nic do stracenia - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak.
Mariusz Błaszczak Minister Błaszczak: Korzystając z doświadczeń brytyjskich szybko stworzymy obronę przeciwlotniczą
Mariusz Błaszczak / PAP/Paweł Supernak

Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace ogłosił w czwartek po spotkaniu z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem, że Wielka Brytania rozmieści w Polsce system przeciwlotniczy średniego zasięgu Sky Sabre i dodatkowo wyśle 100 żołnierzy, aby zagwarantować bezpieczeństwo polskiej strefy powietrzne

Błaszczak powiedział w piątek na antenie TVP Info, że bateria Sky Sabre trafi do Polski w ciągu najbliższych tygodni.

Szef MON poinformował także, że Polska przygotowuje się do tego, by "bardzo szybko" stworzyć własną obronę przeciwlotniczą, korzystając z doświadczeń brytyjskich. "Przystąpiliśmy do działań, w których rezultacie będziemy mieli własną obronę przeciwlotniczą, u nas wyprodukowaną" - powiedział szef MON.

"To będzie połączenie tego, co kupimy za granicą z tym, co może być wyprodukowane w naszym kraju. Zależy nam na czasie, nie mamy nic do stracenia. Jest fundament finansowy w postaci podpisanej dziś przez pana prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o obronie ojczyzny" - dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe