Putinowi zarzucane jest bluźnierstwo: Akt świętokradztwa, wykorzystanie Ewangelii w celu samousprawiedliwienia

Bluźniercze wykorzystanie Ewangelii przez Władimira Putina skrytykował wybitny włoski teolog, abp Bruno Forte. Prezydent Rosji, który przemawiał dziś na wiecu w Moskwie, zorganizowanym z okazji ósmej rocznicy okupacji Krymu oraz poparcia dla wojny w Ukrainie, próbował usprawiedliwić rosyjską agresję słowami Jezusa z Ewangelii św. Jana: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15, 13).
Władimir Putin Putinowi zarzucane jest bluźnierstwo: Akt świętokradztwa, wykorzystanie Ewangelii w celu samousprawiedliwienia
Władimir Putin / EPA/SERGEI GUNEYEV / SPUTNIK POOL MANDATORY CREDIT Dostawca: PAP/EPA

 

Zdaniem metropolity Chieti-Vasto, był to „akt świętokradztwa, wykorzystanie Ewangelii w celu samousprawiedliwienia”.

Pokazuje to najgłębszą słabość Putina, który nie potrafi znaleźć argumentów usprawiedliwiających to szaleństwo nieuzasadnionej i całkowicie niemoralnej agresji – stwierdził hierarcha.

Dodał, że „niewinne ofiary, które umierają z powodu tej agresji z pewnością nie mogą być usprawiedliwione słowami Ewangelii, mówiącymi o czymś przeciwnym: o miłości do innych, a nawet do wrogów”

Dla abp. Forte „do bardzo ciężkich grzechów, którymi się plami”, Putin dodał „prawdziwe bluźnierstwo”.

- Wykorzystanie Boga do usprawiedliwienia popełnionego zła sięga szczytu niemoralności, a nawet szaleństwa – wskazał metropolia Chieti-Vasto.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe