Awantura! Jażdżewski zaatakował Giertycha. Adwokat Tuska się wściekł: „Bezczelny kłamco! Przeprosisz za to”

„Panie Jażdżewski! Ja promuję ideę rozbioru Ukrainy??? Bezczelny kłamco! Przeprosisz za to” – zagroził na Twitterze Roman Giertych. Słowa redaktora naczelnego magazynu „Liberte!” zdenerwowały mecenasa Donalda Tuska.
 Awantura! Jażdżewski zaatakował Giertycha. Adwokat Tuska się wściekł: „Bezczelny kłamco! Przeprosisz za to”
/ fot. YouTube

Roman Giertych opublikował w mediach społecznościowych teorię, wedle której pomysł Jarosława Kaczyńskiego o misji pokojowej NATO w Ukrainie, tak naprawdę zakłada „uczestnictwo Polski w rozbiorze Ukrainy”. Według adwokata za taką koncepcją miał stać premier Węgier Viktor Orban.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Czyli najpierw Giertych wrzuca plotki o rozbiorze Ukrainy z pomocą PiS, a potem Ławrow i Lis…”

Entuzjastą teorii Romana Giertycha był szef tygodnika „Newsweek” Tomasz Lis. Gdy do pomysłu misji pokojowej NATO odniósł się szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow, naczelny „Newsweeka” uznał słowa rosyjskiego dyplomaty za… potwierdzenie koncepcji przedstawionej przez Giertycha.

Awantura na Twitterze

Cała sytuacja nie spodobała się najwidoczniej politologowi, redaktorowi naczelnemu „Liberte!” Leszkowi Jażdżewskiemu, który w ostrych słowach zaatakował Romana Giertycha.

Roman Giertych z równym zapałem walczył z członkostwem Polski w UE i Gombrowiczem jak teraz z promuje ideę rozbioru Ukrainy z udziałem Polski. Z tym samym cynizmem, dla swojej chwały. Od tego typa opozycja powinna się trzymać jak najdalej. Dla własnego dobra” – stwierdził na Twitterze.

Na odpowiedź mecenasa nie trzeba było długo czekać. „Panie Jażdżewski! Ja promuję ideę rozbioru Ukrainy??? Bezczelny kłamco! Przeprosisz za to” – zagroził Giertych.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe