„Odpowiedź jest gotowa z góry: pier**l się”. Tak władze Mariupola odpowiedziały Rosjanom na ultimatum

Zarówno centralne, jak i samorządowe władze Ukrainy dosadnie odrzuciły rosyjskie wezwanie do poddania Mariupola. 
Protest przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę w pobliżu ambasady Rosji w Madrycie, Hiszpania, 19 marca 2022 r. „Odpowiedź jest gotowa z góry: pier**l się”. Tak władze Mariupola odpowiedziały Rosjanom na ultimatum
Protest przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę w pobliżu ambasady Rosji w Madrycie, Hiszpania, 19 marca 2022 r. / PAP/EPA/FERNANDO VILLAR

W niedzielę Rosja zażądała, by ukraińskie oddziały w mieście Mariupol złożyły broń i opuściły miasto. Okupanci poinformowali, że czekają na odpowiedź Ukrainy do godziny 3:00 rano (czasu środkowo-europejskiego). Doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko nie czekał długo z odpowiedzią. 

„Mówi się, że Rosjanie zaproponowali przeniesienie ratusza Mariupola do Rosji. Dali czas do rana na sformułowanie odpowiedzi. A po co czekać tak długo, skoro odpowiedź jest gotowa z góry. Pier*ol się, a nie Mariupol” – odpowiedział Rosjanom Andriuszczenko w mediach społecznościowych w niedzielę wieczorem.

„Stanowisko” władz Mariupola jest zbieżne z decyzją władz centralnych. Agencja DPA cytuje wicepremier Ukrainy Irynę Wereszczuk, która poinformowała, że ukraińskie władze odrzucają ultimatum Rosji.

Nie będzie żadnej kapitulacji, nie będzie żadnego składania broni – powiedziała Wereszczuk.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe