Premier Morawiecki: Z każdą kolejną zbrodnią wojenną będą kolejne sankcje na Rosję

Putin musi wiedzieć, że wraz z każdą kolejną zbrodnią wojenną, będą kolejne sankcje; tu ważna jest jedność UE - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premierem Holandii Markiem Rutte.
Mateusz Morawiecki i Mark Rutte Premier Morawiecki: Z każdą kolejną zbrodnią wojenną będą kolejne sankcje na Rosję
Mateusz Morawiecki i Mark Rutte / PAP/Radek Pietruszka

Morawiecki na konferencji prasowej po spotkaniu podkreślił, że wśród tematów jego rozmowy z premierem Holandii było zunifikowane podejście do sankcji na Rosję. Zaznaczył, że tu bardzo ważna jest jedność UE.

"(Władimir) Putin musi wiedzieć, że wraz z każdą kolejną zbrodnią wojenną - i o tych zbrodniach wojennych też rozmawialiśmy - będą kolejne sankcje. To obiecujemy Kremlowi, że na pewno będziemy wzmacniać nasze stanowisko. Rozmawialiśmy dzisiaj o blokadzie wszystkich europejskich na statki europejskie i o różnego rodzaju sankcjach, także na ropę, na gaz. Polska jest tutaj jednym z krajów, które stara się organizować ten proces sankcji w jak najbardziej radykalny sposób, ale zarazem zjednoczony" - mówił.

Premier dodał, iż rozmawiał też z holenderskim premierem o "identyfikowaniu wszystkich zbrodni wojennych" i ich dokumentowaniu. Dodał, że osoby, które przyjeżdżają do Polski z Ukrainy, przedstawiają dowody "straszliwych, naprawdę straszliwych, okrutnych zbrodni". "Pokażemy je również. Ukraińcy pokazują je na zachodzie Europy, my także pokażemy je w UE już wkrótce, mamy cały program zbudowany do tego. Ale zbieramy również dokumentację po to, żeby ta zbrodnia nie pozostała bez kary, by w przyszłości zbrodniarze wojenni wiedzieli, że tutaj nic nie zostanie zapomniane" - dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe