Mateusz Morawiecki spotka się w czwartek z premierem Japonii

Premier Mateusz Morawiecki, który w czwartek udaje się na dwudniowy szczyt Rady Europejskiej spotka się w Brukseli także z premierem Japonii Fumio Kishidą. Głównym tematem spotkania będzie sytuacja w Ukrainie – przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.
 Mateusz Morawiecki spotka się w czwartek z premierem Japonii
/ fot. PAP/Radek Pietruszka

Rzecznik rządu w komunikacie przypomniał, że w czwartek rozpocznie się dwudniowy szczyt UE z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Jak dodał, w Brukseli kontynuowane będą tematy poruszone przez unijnych przywódców w Paryżu m.in. sytuacja w Ukrainie, bezpieczeństwo i obronność oraz energetyka.

Müller podkreślił, że swój udział w posiedzeniu UE zapowiedział również prezydent USA Joe Biden. Jak dodał, planowane jest ponadto połączenie wideo z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim.

W trakcie wizyty w Brukseli, szef polskiego rządu spotka się także z premierem Japonii Fumio Kishidą. – Będzie to druga rozmowa obu premierów w ostatnim czasie – 2 marca odbyła się rozmowa telefoniczna. Głównym tematem spotkania będzie sytuacja w Ukrainie – poinformował Müller.

Dodał, że premierzy omówią dalsze polityczne i ekonomiczne kroki, jakie należy podjąć w reakcji na rosyjską agresję. – Premier Mateusz Morawiecki będzie apelował o zdecydowane i konsekwentne wprowadzanie sankcji mających na celu skłonienie rosyjskiego agresora do zakończenia wojny – wskazał rzecznik rządu.

Spotkanie będzie kolejną okazją do zademonstrowania solidarności świata z Ukrainą i wyrażenia zdecydowanej krytyki wobec działań Rosji – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe