„Ile ukraińskich dzieci musi jeszcze umrzeć?” Nie żyje 11-letnia gimnastyczka z Mariupola

„Ile jeszcze ukraińskich dzieci musi umrzeć, aby Ukraina otrzymała wreszcie systemy obrony powietrznej i myśliwce?” – zapytała za pośrednictwem mediów społecznościowych dziennikarka Olga Tokariuk i przekazała tragiczną informację o śmierci 11-letniej gimnastyczki Kateriny Dyachenko, która zginęła w ostrzale Mariupola.
 „Ile ukraińskich dzieci musi jeszcze umrzeć?” Nie żyje 11-letnia gimnastyczka z Mariupola
/ fot. PAP/EPA/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT / Twitter

11-letnia ukraińska gimnastyczka Katya Dyachenko zginęła w wyniku rosyjskiego ostrzału Mariupola. Ile jeszcze ukraińskich dzieci musi umrzeć, aby Ukraina otrzymała wreszcie systemy obrony powietrznej i myśliwce? Jak długo nasze dzieci będą tarczą chroniącą UE/NATO?” – zapytała na Twitterze Olga Tokariuk.

11-letnia dziewczynka to kolejna ofiara rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Do tej pory ukraińskie służby podają, że w wyniku rosyjskiej agresji zginęła ponad setka dzieci. Dokładne liczby nie są jednak znane.

Przypomnijmy, że sytuacja w Mariupolu od pierwszego dnia określana jest jako najtragiczniejsza w całej Ukrainie. Mieszkańcy pozostają bez prądu, wody, żywności i ogrzewania. Próby utworzenia korytarza humanitarnego, który pozwoliłby ewakuować mieszkańców miasta, zakończyły się fiaskiem, ponieważ rosyjskie siły nie przerywały ognia.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe