Igor Tuleya nie zostanie dopuszczony do orzekania? „Nadal obowiązuje uchwała Izby Dyscyplinarnej”

Według portalu wPolityce.pl możliwe, że sędzia Igor Tuleya, mimo orzeczenia Sądu Okręgowego Warszawa-Praga z poniedziałku, nie wróci jednak tak prędko do pracy.
Igor Tuleya  Igor Tuleya nie zostanie dopuszczony do orzekania? „Nadal obowiązuje uchwała Izby Dyscyplinarnej”
Igor Tuleya / fot. YouTube / Obywatele News

W poniedziałek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga zdecydował o przywróceniu sędziego Igora Tuleyi do pracy. Decyzję podjęto w ramach tzw. zabezpieczenia, nakazując w niej Sądowi Okręgowemu w Warszawie dopuszczenie sędziego do wykonywania obowiązków służbowych na czas procesu dotyczącego pozwu o przywrócenie do pracy.

W poniedziałek melduję się w pracy – zapowiedział w środę, komentując orzeczenie sądu sędzia Igor Tuleya.

Według portalu wPolityce.pl możliwe, że sędzia nie wróci jednak tak prędko do pracy. Chodzi o wątpliwości natury formalnejsprawę Tuleyi powinien bowiem rozpatrywać (według wskazywanego art. 741 § 2 Kodeksu postępowania cywilnego) sąd rejonowy, a nie okręgowy – twierdzi serwis.

Portal uważa również, że nadal obowiązuje uchwała Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która uchyliła immunitet sędziego.

„Sąd Okręgowy w Warszawie, w którego składzie znalazła się sędzia z «Iustitii», nie może nie zauważyć, że uchwała wciąż ma moc prawną, a podważanie statusu sędziego ID SN jest nie tylko niezgodne z polską konstytucją, ale także wczorajszym orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu” – czytamy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe