Jaki w PE: "Moglibyście odłączyć kasę Putinowi w 3 minuty. Nie chcecie z prostego powodu". Zobacz minę Katariny Barley [VIDEO]

Patryk Jaki wygłosił w Parlamencie Europejskim ostre w tonie wystąpienie.
Niemiecka wiceprzewodnicząca PE Katarina Barley Jaki w PE:
Niemiecka wiceprzewodnicząca PE Katarina Barley / Screen TT Patyk Jaki

- Otóż moglibyście odłączyć kasę za gaz Putinowi w 3 minuty i postawić na atom i węgiel, którego przecież sami mamy bardzo dużo. Jednak nie chcecie tego zrobić z prostego powodu. Po pierwsze musielibyście się przyznać do ideologicznego błędu. Zresztą, jak tam emisja CO2 w Europie w czasie trwania wojny? Jak nie potrafiliście powstrzymać tej wojny... 

Drugi powód jest taki, że po prostu fajnie się sprzedaje innym gaz, rosyjski gaz pełen ukraińskiej krwi - i jeszcze bezczelnie twierdzicie, że robicie to dla planety.

Przylepiliście sobie ukraińskie wstążki, aby dać ulgę własnemu sumieniu, jednak nie chcecie wstrzymać kasy Putinowi. A ja zresztą wiem dlaczego - razem z nim robicie dalej ogromne deale - wystarczy spojrzeć na listę firm, sprawdziłem te największe rosyjskie putinowskie projekty: Arktyczny LNG2 - udziałowcy z Francji, Vostok Oil - udziałowcy z Holandii, Amurski Zakład Przetwórstwa Gazu - z Włoch, Zakład Przetwórstwa Gazu w Ust-Luga - Gazprom i Niemcy. No i co?

Jak tam dbacie o praworządność razem z Putinem i Rosją? Jak widać cenicie sobie bardziej własną wygodę niż życie ukraińskich dzieci.

I to są te europejskie wartości, o których tyle razy tutaj w tej izbie wspominaliście? Wstyd!

- mówił Patryk Jaki

 

Katarina Barley chciała „zagłodzić” Polskę i Węgry

Katarina Barley [SPD], niemiecka wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, wzywała do wywarcia większej presji na Węgry i Polskę, aby utrzymały rządy prawa: – Sytuacja w obu państwach członkowskich jest szczególnie poważna – uznała Barley w wypowiedzi dla rozgłośni Deutschlandfunk. – 1 lipca 2020 rozpoczęła się niemiecka prezydencja Rady Unii Europejskiej. Państwa takie jak Polska i Węgry trzeba finansowo zagłodzić. Dotacje unijne stanowią bowiem skuteczną dźwignię – miała mówić Barley. Rozgłośnia Deutschlandfunk przeprosiła i wzięła winę na siebie, ale odsłuch nagrania potwierdził, że skandaliczne słowa padły.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe