Rosyjskie MSZ: „Zmusimy polskich prowokatorów do przemyśleń (…). Warszawa rozpoczęła groźną eskalację w regionie”

Po wydaleniu przez Polskę 45 rosyjskich dyplomatów rosyjski resort spraw zagranicznych wydał oficjalne oświadczenie.
Minister Spraw Zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow Rosyjskie MSZ: „Zmusimy polskich prowokatorów do przemyśleń (…). Warszawa rozpoczęła groźną eskalację w regionie”
Minister Spraw Zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow / PAP/EPA/KIRILL KUDRYAVTSEV / POOL

„Decyzja podjęta 23 marca przez polskie władze, by uznać za «persona non grata» 45 pracowników rosyjskiej placówki w Warszawie, to świadomy krok w stronę ostatecznego zniszczenia relacji dwustronnych, które nasi polscy «partnerzy» systematycznie rozmontowują od dłuższego czasu” – głosi komunikat opublikowany na stronie rosyjskiego MSZ. Jak czytamy w oświadczeniu, „Warszawa rozpoczęła groźną eskalację w regionie, realizując nie narodowy interes, ale wytyczne NATO, które są oparte na czystej rusofobii”.

„Cała odpowiedzialność za to, co się dzieje, i za możliwe konsekwencje spada całkowicie na obecne władze w Warszawie (…). Rosja nie pozostawi tego wrogiego ataku bez odpowiedzi i zmusi polskich prowokatorów do przemyśleń” – głosi komunikat.

Wydalenie 45 rosyjskich dyplomatów

W środę Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowała, że zidentyfikowała 45 osób – oficerów rosyjskich służb specjalnych i osób z nimi powiązanych, korzystających w Polsce ze statusu dyplomatycznego. Szef ABW zawnioskował o ich wydalenie z terytorium RP.

Materiały ABW dowodzą, że działalność zidentyfikowanych funkcjonariuszy i współdziałających z nimi osób służy realizacji rosyjskich przedsięwzięć wywiadowczych wymierzonych w stabilność Rzeczypospolitej Polskiej i jej partnerów na arenie międzynarodowej oraz zagraża interesom i bezpieczeństwu Polski – podano w komunikacie.

Czytaj więcej: ABW wnosi o wydalenie z Polski 45 rosyjskich dyplomatów. „Prowadzili działalność wywiadowczą”


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe