REKLAMA

Karczewski broni Sadurskiej, która ma zarabiać 90 tys. Mazurek: Idziecie na rympał. Nie wstyd panu?

Gościem porannej rozmowy Radia RMF FM był Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu bronił Małgorzaty Sadurskiej, która otrzymała posadę w PZU i ma zarabiać miesięcznie 90 tys. zł. Rozmowa z Robertem Mazurkiem nie okazała się jednak łatwa.
zrzut ekranu Karczewski broni Sadurskiej, która ma zarabiać 90 tys. Mazurek: Idziecie na rympał. Nie wstyd panu?
zrzut ekranu / RMF24

- Pani Małgorzata Sadurska jest bardzo doświadczonym człowiekiem, ma wykształcenie prawnicze, była ministrem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, była przez dwa lata szefową kancelarii (prezydenta - przyp. red.). Doświadczenie ma duże. Jest przy tym wszystkim uczciwym i solidnym politykiem. To jest taka najlepsza gwarancja.

- mówił Karczewski.


I to wystarcza. Proszę państwa, jak ktoś z państwa skończył studia prawnicze, np. dziecko skończyło studia prawnicze a poza tym jest uczciwe, to niech wysyła papiery do PZU. Są jeszcze miejsca w zarządzie?

- pytał drwiąco Robert Mazurek.

Zdaniem marszałka spółki państwowe funkcjonuja teraz zupełnie inaczej.

Do tej pory nie wszystkie miały dobre przychody, nie miały zysków. Niektóre, np. LOT, przynosiły straty. Cały czas się dziwiłem, dlaczego spółka LOT przynosi straty. Okazuje się, że można, okazuje się, że właśnie pokazujemy, iż w czasach, kiedy rządzi Prawo i Sprawiedliwość i również ma wpływa na te spółki, to te spółki przynoszą do Skarbu Państwa olbrzymie korzyści.


"I dlatego można tam wsadzić każdego, pod warunkiem, ze jest naszym przyjacielem?" - nie odpuszczał prowadzący.


- Przepraszam bardzo, ale miliony Polaków są uczciwe i jakoś wy tych milionów Polaków do spółek wpuszczacie, tylko własnych przyjaciół. Porozmawiajmy o pieniądzach jeszcze chwilę. Panie marszałku, pan mi powiedział, że pan mi patrzy prosto w oczy. Tu jest kamera i niech pan powie swoim wyborcom, nauczycielkom i nauczycielom, którzy zarabiają, mówię o ludziach wykształconych, ludziach z doświadczeniem zawodowym, którzy zarabiają np. po 3 tysiące brutto. Niech im pan powie, że miesięczną pensję pani Sadurskiej nauczyciel osiągnie w styczniu 2020 roku, jeśli dzisiaj zacznie zarabiać. Niech pan to powie do kamery, prosto w oczy, mówiąc: "Tak, proszę państwa".

- powiedział Mazurek.

Marszałek Karczewski próbował się bronić, ale brakowało mu argumentów.

Jak był Ostachowicz, kiedy był Grad, to mówiliście: "kolesiostwo", "kumoterstwo", "korupcja polityczna". Mam tutaj jeszcze dziesiątki innych epitetów, które padały. (...) Nie wstyd panu?

- pytał Mazurek.

/ Źródło: RMF24

#REKLAMA_POZIOMA#
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura