„Awaria określana jako poważna”. Nieoficjalne ustalenia ws. awaryjnego lądowania prezydenckiego samolotu

Samolot prezydencki z prezydentem Andrzejem Dudą na pokładzie musiał zawrócić na Lotnisko Chopina w Warszawie z powodu usterki. Maszyna leciała do Rzeszowa, gdzie planowane jest spotkanie polskiego prezydenta z prezydentem USA Joe Bidenem. Ostatecznie prezydent Andrzej Duda poleciał innym samolotem, którym wylądował w stolicy Podkarpacia kilka minut przed godz. 15:00.
 „Awaria określana jako poważna”. Nieoficjalne ustalenia ws. awaryjnego lądowania prezydenckiego samolotu
/ fot. PAP/Leszek Szymański

Miało miejsce awaryjne lądowanie samolotu z prezydentem Dudą. Samolot zawrócił do Warszawy. Obecnie jesteśmy przed wylotem rezerwowego samolotu do Rzeszowa – mówił po godz. 14:00 szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Jak podkreślił w kolejnym komunikacie, „program wizyty w Rzeszowie prezydentów Polski i USA zostanie nieznacznie zmieniony”. – Po przylocie prezydenta Andrzeja Dudy do Rzeszowa nastąpi powitanie przez niego prezydenta Joe Bidena – dodał.

Nieoficjalne ustalenia

Według informacji przekazanych przez serwis tvn24.pl, który powołuje się na kilka niezależnych źródeł, awaryjne lądowanie prezydenckiego samolotu było spowodowane „usterką techniczną trymera”.

To ważny element, który ma wpływ na efektywność działania usterzenia samolotu. Nasze źródła określają awarię jako poważną” – dodano.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe