Nie boi się ani kocich, ani psich pazurów! Kolejne wcielenie Cumberbatcha – SZALONY ŚWIAT LOUISA WAINA 22 kwietnia w kinach

Wszystkie wcielenia Benedicta Cumberbatcha. Kowboj z szansą na Oscara, Sherlock Holmes, Doktor Strange, groźny smok i… koci malarz​. „Szalony świat Louisa Waina” w kinach już 22 kwietnia.
Benedict Cumberbatch Nie boi się ani kocich, ani psich pazurów! Kolejne wcielenie Cumberbatcha – SZALONY ŚWIAT LOUISA WAINA 22 kwietnia w kinach
Benedict Cumberbatch / Materiały prasowe

„Szalony świat Louisa Waina” – oficjalny zwiastun

 

 

 

Benedict Cumberbatch to jeden z tych aktorów, który naprawdę może zagrać wszystko. Gama jego możliwości rozciąga się z każdą rolą, bowiem genialny Brytyjczyk potrafi rozbawić publiczność do łez w jednej produkcji, by wystraszyć i powodować ciarki wzruszenia w następnej. Mimo trudnego do wymówienia nazwiska, które jest inspiracją do żartów dla wszystkich czołowych komików, którzy zapraszają go nieustannie do swoich programów, udało mu się podbić Hollywood i stworzyć markę artysty, który wcieli się w każdą postać.

 

Urodził się w artystycznej rodzinie – oboje rodzice Benedicta parali się aktorstwem, więc miał styczność z teatrem i sztuką od najmłodszych lat. Skończył prestiżowe szkoły w Manchesterze i Londynie i po zdobyciu wykształcenia grywał na deskach teatrów, a także w serialach i filmach wciąż czekając na przełom w karierze. Nastąpił on już w 2010 roku wraz z premierą serialu „Sherlock”, w którym wcielił się w kultowego londyńskiego detektywa z kart powieści Arthura Conana Doyle’a. Rola współczesnego Sherlocka Holmesa przyniosła mu deszcz branżowych nagród i ogromną popularność, którą pracowity aktor od razu przekuł w sukces.

 

Obraz zawierający drzewo, osoba, mężczyzna, zewnętrzne

Opis wygenerowany automatycznie

 

Nie musiał długo czekać, by upomniało się o niego Hollywood. Rolami w oscarowych filmach „Szpieg” i „Zniewolony. 12 Years a Slave” czy hitowym „Star Treku” wpisał się w świadomość masowej publiczności. Jedną z najbardziej zaskakujących ról w jego karierze był Smaug w blockbusterze „Hobbit: Pustkowie Smauga”. Aktor nie tylko użyczył głosu przerażającemu smokowi, ale naprawdę wcielił się w niego dzięki technologii motion capture. Nagrania, na których widać ogrom pracy, który Cumberbatch włożył w tę postać, dostępne są w serwisie YouTube – na przykład tutaj: 

 

 

 

Przypieczętowaniem ogromnej popularności aktora jest bez wątpienia kontrakt z Marvelem – od 2016 roku wciela się on w Doktora Stephena Strange’a w największym komiksowym uniwersum filmowym. Jeszcze w tym roku zobaczymy go w tej roli w wyczekiwanej produkcji „Doktor Strange w multiwersum obłędu”.

 

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 94. Gala wręczenia Oscarów, podczas której Benedict Cumberbatch ma szansę na Nagrodę Akademii drugi raz w swojej długiej i owocnej karierze. Wcześniej był nominowany za rolę matematycznego geniusza w dramacie „Gra tajemnic”. W tym roku zachwycił Akademię rolą skonfliktowanego ze sobą kowboja-samotnika w produkcji Netflixa „Psie pazury”. Z kolei 22 kwietnia na ekrany polskich kin wejdzie najnowszy film z udziałem aktora – „Szalony świat Louisa Waina”, w którym Cumberbatch wciela się w genialnego brytyjskiego artystę, ikonę kociego malarstwa. Czym jeszcze zaskoczy nas filmowy Sherlock? Pewne jest, że Brytyjczyk nie boi się zarówno kocich, jak i psich pazurów, a w jego różnorodnej karierze nie zanosi się na przestój.

 

 

Obraz zawierający tekst, wewnątrz, pozujący

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

Niesamowita historia życia i twórczości Louisa Waina – ekscentrycznego artysty-geniusza, który miał prawdziwego kota na punkcie kotów i swoją miłością do tych zwierząt zaraził całą Anglię, a z czasem cały świat. W roli głównej, w jednej z najciekawszych kreacji w karierze, etatowa gwiazda hitów Marvela – Benedict Cumberbatch („Dr Strange”, „Sherlock”). Nominowanemu do Oscara aktorowi na dużym ekranie partnerują, m.in.: nagrodzona Złotym Globem odtwórczyni roli Królowej Elżbiety II z serialu „The Crown” – Claire Foy, twórca globalnych przebojów „Jojo Rabbit” i „Thor: Ragnarok” – Taika Waititi oraz ikona mrocznego rocka, muzyk i kompozytor – Nick Cave. „The Electrical Life of Louis Wain” to chwytająca za serce, sensualna opowieść o miłości, szaleństwie, nieskrępowanej wyobraźni i zdumiewającym talencie mężczyzny, który – jak nikt przed nim w historii – wiedział i rozumiał… jak namalować kota.   

 

Ekscentryczny rysownik Louis Wain (Benedict Cumberbatch) z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc pod jednym dachem z matką i pięcioma siostrami. Sytuację rodzinną ratuje dopiero zatrudnienie guwernantki Emily (Claire Foy). Piękna kobieta z miejsca kradnie serce artysty, stając się jego muzą, kochanką i w końcu żoną. Niestety widmo obyczajowego skandalu zmusza świeżo upieczonych małżonków do opuszczenia stolicy. Z dala od wielkiego miasta spada na nich kolejny cios – choroba Emily. Szukając ukojenia, Louis zanurza się w sztuce, tworząc dla ukochanej serię niezwykłych obrazów, których bohaterami są koty. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain – z dnia na dzień – trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?

 

Obraz zawierający osoba, wewnątrz

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

Obraz zawierający tekst, kot

Opis wygenerowany automatycznie


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe