Masha Gessen: „Kreml planuje uderzenie przeciwko jednemu z polskich lotnisk”

– W rosyjskiej telewizji stale mówi się o tym, że polskie lotniska wojskowe wykorzystywane są do transportu towarów na Ukrainę. Wyciągam z tego wniosek, że Kreml planuje uderzenie przeciwko jednemu z tych lotnisk – twierdzi dziennikarka „New Yorkera” Masha Gessen w wywiadzie dla „Der Spiegel”.
Boeing Dreamliner w barwach PLL LOT, zdjęcie poglądowe Masha Gessen: „Kreml planuje uderzenie przeciwko jednemu z polskich lotnisk”
Boeing Dreamliner w barwach PLL LOT, zdjęcie poglądowe / Wikipedia CC BY-SA 2,0 BriYYZ

– Kluczowe pytanie brzmi: gdzie i w jaki sposób Rosja będzie kontynuowała wojnę przeciwko USA, a nie – czy Rosja będzie okupowała całą Ukrainę. Uważam, że wojna będzie kontynuowana na terytorium Ukrainy Zachodniej, a być może także w Polsce.

(…)

W rosyjskiej telewizji stale mówi się o tym, że polskie lotniska wojskowe wykorzystywane są do transportu towarów na Ukrainę. Wyciągam z tego wniosek, że Kreml planuje uderzenie przeciwko jednemu z tych lotnisk

– mówi Gessen, która twierdzi, że Putin mógłby taki atak przedstawić jako atak na cel wojskowy.

 

Masha Gessen

Gessen, dziennikarka „New Yorkera”, zajmująca się Rosją, znana jest w Polsce głównie ze swojego antypolskiego artykułu nt. rzekomego „mordowania Żydów przez Polaków”. „Wiem świetnie o kontrowersjach, jakie wywołał w Polsce mój artykuł” – pisała w oświadczeniu Gessen. Chodzi o artykuł, w którym publicystka napisała m.in., że „aby oczyścić naród z zarzutu zamordowania trzech milionów Żydów, polski rząd posuwa się do ścigania za zniesławienie dwojga naukowców” – prof. Jana Grabowskiego i prof. Barbarę Engelking.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe