Chińska korporacja wstrzymuje ważną inwestycję w Rosji. Pomogły sankcje

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Chińska naftowa korporacja Sinopec zawiesiła ważną inwestycję w Rosji. Problemem okazały się sankcje nałożone na rosyjskie banki i oligarchów.
Chiński Sinopec miał zrealizować inwestycję związaną z przemysłem energetycznym wspólnie z rosyjską firmą Sibur - obie firmy zajmują się między innymi przemysłem naftowym. Na przeszkodzie stanęły sankcje, jakie na Rosję nałożyły Stany Zjednoczone i Unia Europejska. Z ich powodu środki na inwestycję mogłyby nie być wypłacone.
Sankcjami jest częściowo objęty Sbierbank, który miałby wyłożyć pieniądze na inwestycję. Ponadto udziałowcem firmy Sibur jest objęty sankcjami oligarcha Giennadij Timczenko.
Jak podają media, chińskie korporacje mają powoływać specjale zespoły, które mają oceniać ryzyko wspólnych inwestycji z Rosjanami. Problemem pozostają sankcje, jakie nałożono na Rosję.
BB,
kor.
Komentarzy: 0
Data publikacji: 28.03.2022 16:14
Źródło: dorzeczy.pl
Komentarze
Trump: Chiny zgodziły się nie wysyłać broni do Iranu
15.04.2026 18:39

Komentarzy: 0
Chiny zgodziły się nie wysyłać broni do Iranu – oświadczył w środę prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump na swojej platformie Truth Social. Dodał, że bardzo dobrze mu się współpracuje z przywódcą ChRL Xi Jinpingiem.
Czytaj więcej
Węgry nie oderwą się od Rosji? Magyar: "Nie zmienimy geografii"
13.04.2026 18:27

Komentarzy: 0
Przyszły węgierski premier Peter Magyar mówił w poniedziałek o dywersyfikacji w zakresie dostaw nośników energii, ale przyznał, że Węgry "nie mogą zmienić geografii". – Będziemy starać się dywersyfikować, ale to nie oznacza, że chcemy się odłączyć – powiedział.
Czytaj więcej
13 kwietnia 1943 r. świat usłyszał o Katyniu. Prawda, którą próbowano ukryć
13.04.2026 09:00
Rosyjski statek zatrzymany u wybrzeży Szwecji. Trwa śledztwo w sprawie zrzutu odpadów
12.04.2026 12:43

Komentarzy: 0
Szwedzka Straż Przybrzeżna poinformowała w niedzielę o zatrzymaniu na Bałtyku płynącego z Rosji statku Hui Yan, a także o wejściu służb na jego pokład. Załoga masowca podejrzana jest o zanieczyszczenie środowiska morskiego.
Czytaj więcej
Putin ogłasza tymczasowe zawieszenie broni w wojnie z Ukrainą
09.04.2026 21:33

Komentarzy: 0
Władimir Putin ogłosił rozejm w wojnie z Ukrainą na okres prawosławnych świąt wielkanocnych. Rozejm ma obowiązywać od 11 kwietnia po południu (godz. 16 czasu moskiewskiego, czyli godz. 15 w Polsce) do 12 kwietnia do końca dnia.
Czytaj więcej
