Straż Graniczna uratowała na podlaskich bagnach grupę imigrantów „naprowadzanych” przez aktywistów

W nocy z poniedziałku na wtorek polscy funkcjonariusze uratowali grupę nielegalnych imigrantów, którzy utknęli na bagnach w rejonie Zalewu Siemianówka.
Zalew Siemianówka Straż Graniczna uratowała na podlaskich bagnach grupę imigrantów „naprowadzanych” przez aktywistów
Zalew Siemianówka / Wikipedia/Wojsyl CC BY-SA 3.0

Grupa dziewięciu cudzoziemców miała trafić na obszar niebezpieczny z powodu naprowadzenia ich przez osoby współdziałające z nimi. Straż Graniczna bardzo krytycznie odniosła się do takich działań.

Tego rodzaju przypadki pokazują, iż działania nazywane działaniami w dobrej wierze poza faktem, iż są niezgodne z prawem, to charakteryzują się lekkomyślnością po stronie osób je wspierających, które mogą doprowadzić do nieszczęścia. W ten sposób narażane jest nie tylko zdrowie i życie cudzoziemców, ale również pozostałych osób, przedstawicieli polskich służb, które zaangażowane są w akcje ratownicze

– czytamy w oświadczeniu Straży Granicznej.

Jak informują polskie służby, sześciu obywateli Syrii, dwóch obywateli Sudanu i obywatel Egiptu zostali przewiezieni do placówek Straży Granicznej w Narewce i Michałowie.

Migrantom sprawdzano stan zdrowia i otrzymali oni suche ubrania oraz posiłek. Następnie wobec cudzoziemców prowadzono czynności administracyjne zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe