[wideo] „Apokaliptyczna pustynia”. Wstrząsające nagrania z odbitego przez Ukraińców Irpinia

Ukraińska agencja UNIAN opublikowała nagranie z odbitego przez Ukraińców z rąk Rosjan Irpinia. Miasto zostało niemal całkowicie zniszczone przez rosyjską armię.
Irpin [wideo] „Apokaliptyczna pustynia”. Wstrząsające nagrania z odbitego przez Ukraińców Irpinia
Irpin / YouTube/Український свідок

Agencja UNIAN informuje, że publikowany prze nich film ze wschodniej części miasta jest pierwszym w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Wideo zostało nakręcone przez kamerzystę Jurija Gruzinowa i organizację pozarządową Ukrainian Witness.

W chwilach gdy nie słychać bomb spadających gdzieś za miastem, w Irpinie jest cisza. Jest tak cicho, że słychać mosty, które zostały zniszczone. Domy piszczą w drzwiach. Patrzymy w niebo pustymi oknami przez rozbity szyby, za którymi życie było jeszcze wczoraj. Porzucone psy biegają po ulicach. Jest tylko jedno wyjaśnienie, dlaczego nie umarły z głodu. Oto pobity samochód. Młody chłopak został zastrzelony na tylnym siedzeniu. A tu stary dziadek z wózkiem wyszedł na chodnik. Gruzy, szczekanie psów, skrzypienie bram, krzyki ptaków. I cisza między nimi. Cisza niosąca ze sobą śmierć.

„Rosyjski pokój” zawitał do Irpinia

– opisują w mediach społecznościowych sytuację w Irpinie działacze Ukrainian Witness.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu Wiadomość
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO] Wiadomość
Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO]

„Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL – przyp. red.] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw” – napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.

Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos Wiadomość
Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos

– W tej chwili nic na to nie wskazuje – powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, pytany, czy będą wcześniejsze wybory. Poinformował, że w PiS trwają prace nad nowymi założeniami programowymi, w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej i geopolitycznej.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe