„Mam przekonanie poparte dowodami. To nie była zwykła katastrofa”. Mocne słowa Małgorzaty Wassermann

– Mam przekonanie poparte dowodami. To nie była zwykła katastrofa. Ta brzoza nie pokonała samolotu. Wiele państw teraz będzie bardziej skłonnych podzielić się z nami lub przyjąć wersję ustaloną na podstawie naszych badań – twierdzi posłanka PiS Małgorzata Wassermann.
 „Mam przekonanie poparte dowodami. To nie była zwykła katastrofa”. Mocne słowa Małgorzaty Wassermann
/ Wikipedia [licencja: CC BY-SA 2.5]

– Świat zobaczył, do czego zdolna jest Rosja. Widzi jej okrucieństwo, zbrodnie. Przez całe lata bardzo wiele osób odrzucało taki obraz Moskwy. Zobaczymy zatem, jaka będzie reakcja na naszą decyzję w sprawie Smoleńska. Raport Podkomisji kierowanej przez Antoniego Macierewicza udziela odpowiedzi na kluczowe pytania – mówił w niedawnym wywiadzie dla „Gazety Polskiej” szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Zdaniem prezesa PiS „światowa opinia publiczna musi się z jego ustaleniami zmierzyć”. – Trudno zaprzeczyć, że reżim Putina byłby zdolny do przeprowadzenia ataku na głowę innego państwa, skoro sami Amerykanie od tygodni informują, że Rosjanie przygotowali listę polityków ukraińskich, którzy mieli zostać zamordowani. A rozpoczyna ją nazwisko tamtejszej głowy państwa – zaznaczył.

„To nie była zwykła katastrofa”

O to, czy warto spojrzeć na katastrofę smoleńską na nowo, została zapytana na antenie Radia Kraków polityk PiS Małgorzata Wassermann. – My tłumaczyliśmy to, że to kwestia Gruzji, kwestia pozycji Polski, budowania koalicji przeciw Rosji i jej pozycji w Europie. Do tych ludzi to nie docierało. Dla człowieka przeciętnego było nie do pomyślenia, że można zabić 96 osób, bo się chce. Taki jest jednak Putin – stwierdziła.

– Czy kilkunastocentymetrowa brzoza może wywrócić i zniszczyć na tysiące elementów 100-tonowy samolot? – zapytała i podkreśliła, że w przyszłym tygodniu zostaną zaprezentowane nowe ustalenia dotyczące katastrofy, które „idą w jasnym kierunku”.

Mam przekonanie poparte dowodami. To nie była zwykła katastrofa. Ta brzoza nie pokonała samolotu. Wiele państw teraz będzie bardziej skłonnych podzielić się z nami lub przyjąć wersję ustaloną na podstawie naszych badań. Wywiady wielu państw świata wiedzą, co tam się stało. Jestem jednak realistką. Takich informacji nie przekazuje się innemu państwu za nic lub bez okazji. Mam nadzieję, że ta straszna wojna skłoni inne państwa do otwartości – uważa posłanka PiS.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe