Marian Panic: Dramatyczne statystyki ataków nożowniczych w Niemczech

Henryk Modest Broder, niemiecki publicysta urodzony w Katowicach, pochodzący z rodziny żydowskiej, który jako dziecko wyjechał do Niemiec w 1958 roku, pisze o obecnym życiu i skali przestępczości w Niemczech.
 Marian Panic: Dramatyczne statystyki ataków nożowniczych w Niemczech
/ YT, print screen
... Przeżywamy obecnie (w Niemczech-red.) rozkwit nowej kultury noża. Nóż to teraz broń-narządzie tych, których nie stać na sprawienie sobie "glocka" czy "uzi". Ale też bardzo efektywne, a przede wszystkim ekologiczne. Nie ma rozrzutu ani żadnych rykoszetów. Niewinne zwierzęta czy rośliny pozostają nietknięte. W bardzo krótkim czasie zdołaliśmy się do takich ataków nożowniczych przyzwyczaić, tak jak do codziennych korków.
- pisze Broder 
 
W końcu nie każdy, kto użył noża jest terrorystą. "Terroryzm nie wchodzi w ogóle w grę" - oświadczył rzecznik policji po incydencie w Saarbrücken (w ośrodku dla uchodźców Syryjczyk zadźgał nożem 30-letniego psychologa). Alarm odwołany! Pozostaniemy kolorowi, tolerancyjni i otwarci na świat.
- ironizuje autor tekstu
 
A co nam mówią statystyki policyjne? W pierwszych miesiącach roku 2017 miało miejsce 1600 ataków z użyciem noża. To jest 300 każdego miesiąca. A teraz czekamy aż ktoś wyliczy, że prawdopodobieństwo bycia śmiertelnie zranionym wskutek ataku nożownika jest o wiele mniejsze niż stracić życie w wypadku drogowym.
- podsumowuje

źródło: achgur.com

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe