Miedwiediew zaatakował Polskę. Skandaliczny wpis byłego prezydenta Rosji

Były rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew oskarżył Polskę, że jej władze chciały aneksji terytorium zachodniej Ukrainy. „Terytoria ukraińskie są dla Warszawy jak łakomy kąsek, a Polska używa antyrosyjskiej retoryki, aby ukryć swoje prawdziwe intencje” – napisał.
 Miedwiediew zaatakował Polskę. Skandaliczny wpis byłego prezydenta Rosji
/ fot. Wikipedia CC BY SA 4,0 Government.ru

 

Nie dziwi mnie wypowiedź tow. Morawieckiego, że rusofobia, o której wczoraj tylko mówili, stała się dziś mainstreamem Polski, przyjęta jako oczywista idea i kraj z nią żyje” – napisał w języku polskim na Twitterze Dmitrij Miedwiediew. We wpisie rosyjski polityk odsyła do tekstu, który napisał dla jednej z rosyjskich tub propagandowych.

Były rosyjski premier oskarżył Polskę, że jej władze chciały aneksji terytorium zachodniej Ukrainy. „Terytoria ukraińskie są dla Warszawy jak łakomy kąsek, a Polska używa antyrosyjskiej retoryki, aby ukryć swoje prawdziwe intencje” – napisał.

Pisze także, że „w polskiej telewizji bez wyrzutów sumienia pokazują mapę podziału tego nieszczęsnego państwa, gdzie jego zachodnie regiony są zaliczane do Polski”.

„Jest oczywiste, że nie można tego zrobić zgodnie z prawem. Możliwe jest wywołanie ostrego odwetu ze strony Ukraińców i potępienia ze strony innych europejskich sąsiadów. Warszawa ma jednak sprawdzoną od dawna metodę (...) usprawiedliwiania swoich niehonorowych działań. W tym celu mistrzowsko wykorzystuje antyrosyjską retorykę, za każdym razem przekształcając ją w histerię” – dodaje Miedwiediew.

Rosyjski polityk twierdzi, że polskie elity przez wieki obwiniały Rosję za swoje nieszczęścia. „Wygląda na to, że mają oni nadzieję, iż taka argumentacja z góry usprawiedliwi ich działania przed całym światem” – dodał Miedwiediew.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe