Apel "Solidarności" Nie wolno świadczyć usług agresorom

Krajowa Sekcja Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność” wzywa podmioty branży telekomunikacyjnej o zaprzestanie świadczenia usług Rosji i Białorusi. - Wszyscy wiemy, że zbrodnicze działania Rosji narastają, a przerwanie świadczeń usług agresorom jest w dzisiejszej sytuacji adekwatnym działaniem spółek i gestem solidarności wobec narodu ukraińskiego – czytamy w apelu.
 Apel
/ KSPT NSZZ "S"

- Firmy z branży telekomunikacyjnej mają obowiązek włączyć się w Polsce do bojkotu spółek, które należą ub są powiązane z Rosją i Białorusią. Wnosimy, aby wszystkie koncerny telekomunikacyjne zawiesiły świadczenie usłyg dla tych firm, które znajdują się w Polsce – napisała w apelu Krajowa Sekcja Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność”.

Zdaniem KSPT jedynie solidarne działania wszystkich zarządów korporacji podmiotów branży telekomunikacyjnej przyniesie właściwy etyczny i moralny efekt.

Apel Krajowej Sekcji to reakcja na stanowisko Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z 14 marca, wzywające do wycofania się przez ponadnarodowe korporacje z Rosji. Wezwanie skierowane do zarządów podmiotów gospodarczych branży telekomunikacyjnej zostało przesłane do Netii, Orange Polska, P4, Polkomtel oraz T-Mobile Polska. Do wiadomości otrzymali również prezydent, premier, minister spraw wewnętrznych i administracji, ambasador Ukrainy w Polsce oraz szef „Solidarności”.

ml


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe