M. Ossowski, red. nacz. "TS": Otwiera się na nowo szansa na reaktywację idei Trójmorza, czyli sojuszu państw położonych pomiędzy morzami Bałtyckim, Czarnym i Adriatykiem, wspierana przez sojusz Wielki

Konieczne jest przyspieszenie budowania frakcji Schumana w Parlamencie Europejskim bazujące na ludziach i politykach dobrej woli i zwolenników Europy Schumana – mówi prof. Zbigniew Krysiak w rozmowie z Cezarym Krysztopą na łamach najnowszego wydania „Tygodnika Solidarność”.
 M. Ossowski, red. nacz.
/ wikipedia.org

Wydaje się, że powrót do korzeni i przywrócenie Europie wartości i idei, które towarzyszyły Schumanowi i Adenauerowi podczas tworzenia wspólnej Europy, jest dzisiaj jedynym sposobem, aby nie dopuścić do rozpadu Unii Europejskiej. Unii, która także, a może i przede wszystkim, nam, Polakom, jest tak bardzo potrzebna do zapewnienia bezpieczeństwa i suwerenności. Agresja Rosji na Ukrainę boleśnie zweryfikowała doktrynę polityczną, którą kierowała się Europa przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Dzisiaj nie ma już miejsca na kompromisy, zakłamywanie rzeczywistości, ponieważ dzisiaj rzeczywistość okazała nam swoje pełne oblicze, tak widoczne w oczach mordowanych w Ukrainie kobiet i dzieci. Dla Polski i krajów graniczących z Rosją to być może ostatnie ostrzeżenie i ostatni moment na podjęcie zdecydowanych działań. Ich brak oznaczać będzie, że kolejny akt tej zbrodni odbywać się będzie m.in. w Polsce czy w krajach bałtyckich. Dla Polski i pozostałych krajów bezpośrednio zagrożonych agresją rosyjską oznacza to jedno. Albo przeprowadzenie gruntownych zmian w UE, które zapewnią poczucie stabilności i przynależności do europejskiej rodziny, albo budowanie sojuszu opartego nie tylko na krajach członkowskich UE, ale na tych wszystkich, dla których bezpieczeństwo Europy ma większe znaczenie od partykularnych interesów narodowych. Unia Europejska w dzisiejszym kształcie zdominowana przez Niemcy i lansowaną przez nie politykę nie zdała egzaminu, ujawniając, jak bardzo przesiąknięta jest rosyjską agenturą wpływu i uzależniona od rosyjskich surowców. Wydaje się, że otwiera się natomiast na nowo szansa na reaktywację idei Trójmorza, czyli sojuszu państw położonych pomiędzy morzami Bałtyckim, Czarnym i Adriatykiem, wspierana przez sojusz Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe