„«Zawstydza» i «oskarża» Rząd RP”. Radosław Sikorski bohaterem rosyjskiej propagandy

Media zaangażowane w walkę informacyjną przeciwko RP komentują ostatnie wypowiedzi Radosława Sikorskiego – komentuje rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
 „«Zawstydza» i «oskarża» Rząd RP”. Radosław Sikorski bohaterem rosyjskiej propagandy
/ fot. YouTube

 

„Rosyjska propaganda na bieżąco śledzi polską debatę publiczną i podejmuje wątki korzystne dla siebie. Media zaangażowane w walkę informacyjną przeciwko RP komentują ostatnie wypowiedzi Radosława Sikorskiego” – pisze na Twitterze rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Żaryn cytuje m.in. artykuł „Były polski minister spraw zagranicznych Sikorski oskarżył Warszawę o niechęć do nałożenia sankcji antyrosyjskich” portalu Gazeta.ru, który opisuje wypowiedź byłego szefa MSZ dla Radia ZET.

Martwi mnie to, że zachód wprowadza sankcje bolesne także dla siebie, a mnie nie przychodzi do głowy, jakie sankcje wprowadza Polska – mówił wówczas Sikorski. „Były dyplomata ironicznie podkreślił, że rosyjski węgiel «nadal płynie szerokim strumieniem przez polską granicę» (…) – Prawda kłuje w oczy – podsumował Sikorski” – pisze Gazeta.ru.

„Przekaz propagandowy jest jasny: Polska, wbrew polityce Zachodu, nic nie robi”

Propaganda cytując słowa polskiego polityka stwierdza, że «krytykuje», «zawstydza» i «oskarża» on Rząd RP za bezczynność wobec Rosji, co jest interpretowane przez kolejne przekazy, jako wyłamywanie się z działań Zachodu wobec Kremla” – komentuje całą sprawę w mediach społecznościowych Żaryn i dodaje: „Przekaz propagandowy jest jasny: Polska, wbrew polityce Zachodu, nic nie robi”.

Zdaniem rzecznika „działania propagandy rosyjskiej bazujące na słowach Radosława Sikorskiego mają na celu pokazanie, że Polska wyłamuje się z działań Zachodu wobec Rosji”. „Narracja prezentuje Polskę jako państwo wyizolowane z działań zachodniej wspólnoty. Rosyjska propaganda od wielu lat prowadzi działania mające na celu ukazywanie Polski, jako kraju osamotnionego i skonfliktowanego z Zachodem. Podejmowane są próby destabilizowania współpracy Polski z jej sojusznikami” – podkreślił Żaryn.

Wykorzystywanie tez polskich polityków do działań rosyjskiej propagandy przeciwko Zachodowi daje Kremlowi dodatkowe korzyści w walce informacyjnej przeciwko NATO” – zakończył.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe