UE jak żółw, czyli obiecanki - cacanki

UE jak żółw, czyli obiecanki - cacanki

Cieszę się, jak UE deklaruje pomoc dla naszego wschodniego sąsiada i dla krajów, które przyjęły ukraińskich uchodźców, a więc w pierwszej mierze Polski. Martwię się, że na razie Unia to „papierowy tygrys”, bo deklaracje te w wielkiej mierze pozostają tylko na papierze.

Dotąd nasz kraj nie otrzymał wsparcia z racji przyjęcia już blisko 2,5 miliona uchodźców (Turcja dostała 6 miliardów euro).Ci ludzie nie mogą nie jeść, koczować na dworze, muszą się w coś ubrać, a dzieci gdzieś się kształcić – i Polska tę pomoc natychmiast oferuje. Jesteśmy w tej sprawie szybcy nie jak papierowy, ale jak prawdziwy tygrys, a UE wolna niczym żółw. Skądinąd, gdy chodzi o pomoc w kontekście wojny hybrydowej ze strony Białorusi (i de facto Rosji)- nielegalne forsowanie, głównie zresztą przez islamskich, uchodźców granicy z Polską - to środki dostała przede wszystkim… Litwa (publicznie przyznają to przedstawiciele opozycji nad Wisłą).

Inna rzecz to struktura pieniędzy dla Ukrainy i krajów zagrożonych rosyjską agresją, jak Gruzja i Mołdawia. Ta ostatnia ma dostać 150 milionów euro, z czego aż 110 milionów to… kredyty. Podobne proporcje mają być w przypadku Ukrainy. Oznacza to, że jedno z najbiedniejszych państw europejskich (Mołdawia) i kraj bardzo zniszczony wojną( Ukraina), lwią część środków otrzymanych z Brukseli będzie musiał zwrócić!

 

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (30.03.2022)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe