Kłopoty Rosjan. To utrudni atak na Charków?

Brytyjski wywiad wojskowy oświadczył w piątek, że zniszczenie kilku zbiorników z ropą w magazynie w rosyjskim mieście Biełgorod, w pobliżu granicy z Ukrainą, prawdopodobnie znacznie utrudni Rosjanom atakowanie Charkowa.
 Kłopoty Rosjan. To utrudni atak na Charków?
/ fot. PAP/EPA/VASILIY ZHLOBSKY / Facebook

"Pożar zniszczył kilka zbiorników paliwa w magazynie w rosyjskim mieście Biełgorod w pobliżu granicy z Ukrainą. Dostawy dla rosyjskich sił okrążających Charków (60 km od Biełgorodu) mogą być szczególnie nadwyrężone” – napisało na Twitterze brytyjskie ministerstwo obrony.

"Prawdopodobna utrata łańcucha dostaw paliwa i amunicji z tych magazynów może doprowadzić do dodatkowego krótkoterminowego obciążenia i tak już skomplikowanej logistyki Rosji. Szczególnie uniemożliwione może być zaopatrzenie w surowce wojsk rosyjskich otaczających Charków" – dodał resort.

Wcześniej w piątek gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow informował o pożarze w magazynie ropy i oskarżył o jego spowodowanie ukraińskie wojska. Strona ukraińska nie potwierdziła swojego udziału w tym zdarzeniu.

Do drugiej eksplozji miało dojść we wsi Nikolskoje.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe