"Jestem pewien, że zaplanowali masowe egzekucje na Ukrainie". We wrześniu 2021 Rosja opublikowała "normę" wykonania kopania grobów

- Jestem pewien, że zaplanowali masowe egzekucje na Ukrainie - pisze ekspert ds. Europy wschodniej i były dyrektor kijowskiego oddziału Fundacji Heinrich Bölla Sergej Sumlenny.
Technika kopania masowych grobów wg. nowej rosyjskiej normy
Technika kopania masowych grobów wg. nowej rosyjskiej normy / allgosts.ru

- Rosja planowała łatwe zdobycie Kijowa w ciągu 3 dni, po czym miała nastąpić kapitulacja Ukrainy; Za jednostkami armii rosyjskiej podążały tysiące policjantów; Armia rosyjska zakupiła 45 000 worków na zwłoki i przywiozła mobilne krematoria; - Jestem pewien, że zaplanowali masowe egzekucje na Ukrainie.

(...)

We wrześniu 2021 roku Rosja przyjęła państwowy standard techniczny dotyczący kopania i utrzymywania masowych grobów w czasie wojny. Zaczęła ona obowiązywać od 1 lutego 2022 roku.

- pisze Sumlenny, który na dowód załącza link do rosyjskiego systemu norm, a konkretnie do normy kopania masowych grobów

Eksperci wypowiadający się dla Radio Swoboda mówią, że rozmiary masowych grobów przewidziane w nowym rosyjskim standardzie technicznym "są możliwe do pomyślenia tylko w przypadku wojny nuklearnej lub pandemii".

- Norma przewidywała kopanie w ciągu 3 dni pojedynczych masowych grobów, w których znajdowało się do 1000 zwłok w każdym grobie. Za każdy grób odpowiedzialny był zespół 16 żołnierzy.

- pisze Sumlenny opierając się na rosyjskich mediach

- Podsumowując: wygląda na to, że Rosja zaplanowała szybkie zwycięstwo nad armią ukraińską, pełną okupację Ukrainy i ludobójstwo, w tym masowe egzekucje ukraińskich liderów społeczeństwa obywatelskiego, polityków, liderów kultury, duchownych itp. Skala planowanego ludobójstwa była niespotykana od czasów II wojny światowej.

(...)

Nic więc nic dziwnego w tym, że Ukraińcy niechętnie słuchają niemieckich rad (np.  @JohannesVarwick i innych osób), aby "skapitulować i ratować życie". Ukraińcy mogą nie znać wszystkich szczegółów planów Putina, ale mają wszelkie doświadczenie tego, co Putin i Rosja przynoszą.

- pisze Sumlenny


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe