Prawy Sierpowy: Ile jest warte życie człowieka?

Nie wiem jak oceniać wartość życia. Bo wartość życia jest tak naprawdę wartością najwyższą. A ile jest warte życie bandyty mordującego bezbronnych ludzi? Czyż ten bandyta jest jeszcze człowiekiem? Czy bestią której życie jest zagrożeniem dla świata? Czy wolno relatywizować zbrodnie w imię ideologii? Czegokolwiek? Życie ludzkie, tak wielka wartość, a są nadal tacy którzy nie mają żadnych oporów przed jego odbieraniem swym niczego niewinnym ofiarom.
 Prawy Sierpowy: Ile jest warte życie człowieka?
/ pixabay.com

Okiem farmera

Wielu zachodnich polityków roi sobie że Rosję da się ucywilizować. Że te zbrodnie to tylko wina Putina i jego pomagierów. Otóż nic z tego. Rosja od wieków usiłuje uchodzić za mocarstwo cywilizowane, lecz z tych usiłowań za każdym razem wyłania się krwiożerczy potwór, gotów pożerać oraz niszczyć. Który w swej zapiekłej złości jest gotów do popełniania najgorszych zbrodni w imię swych mrzonek imperialnych. Każdy normalny człowiek widząc skalę okropności, te zbrodnie ludobójstwa powodowane przez to bandyckie imperium zaczyna się zastanawiać czemu to służy? Po co te okrucieństwa i mordy? Po co bezsensowna przemoc? Odpowiedź jest prosta. 

Bo zachód który miał być tym nośnikiem wartości, okazał się być chciwy i nieczuły. Zburzono fundamenty cywilizacji chrześcijańskiej. Niczego się nie nauczono, Ani pierwsza wojna światowa, ani druga, ani tym bardziej cała epoka komunizmu w ZSRR niczego nie nauczyła. W Rosji może być dowolny ustrój, ale zawsze będzie ta sama dzika mentalność krwiożerczej bestii tkwić w jednostkach człekopodobnych. Bo widząc co rosjanie zrobili na Ukrainie już nie jestem w stanie uwierzyć że to są przedstawiciele gatunku ludzkiego. Fizycznie, z wyglądu, to ludzie. Ale mentalnie są prymitywnymi bestiami. Czy da się ucywilizować bestie? Owszem, da. Ale najpierw bestię trzeba ubić, bo żywa zawsze rzuci się do gardła kiedy czujność osłabnie. Dlatego jest konieczne aby Rosję otoczyć dosłownym kordonem sanitarnym. Niczego jej nie dostarczać, niczego od niej nie brać. Pilnować skrupulatnie aż do czasu aż ten potwór się rozleci na kilka kilkanaście małych enklaw. Inaczej ta zakała ludzkości znów doprowadzi do kolejnych wojen. Do setek tysięcy ofiar, a może miliardów, bo przecież ma broń atomową i dla kaprysu odpali na chybił trafił. Bo kto im zabroni? Zachód? Azja? Ameryka powoli zaczyna się budzić. A Niemcy czy Francja dla korzyści materialnych sprzedali by nawet własne matki. Że przesadzam? A kto im wybiera polityków? Kto ma reprezentację w PE? Europejscy politycy? Czy może stronnictwa Rosyjskie? Sądząc po reakcjach, to stronnictwa Rosyjskie są dominujące w Europie. Nawet w Polsce są takie. Tak, nie pomyliłem się. Cały czas oskarżają obecny rząd o prorosyjskość, lub inni, którzy bronią Rosji wmawiając że to sami Ukraińcy zabijają swoich obywateli. 

Ta wojna obnaża ludzi, ukazuje kim są. Jakim wartościom hołdują oraz jak jest prawdziwa wartość życia ludzkiego. Dla mnie bezcenna, a dla innych? Ile dla Rosjanina? Ile dla Niemca czy Francuza? A ile dla Ukraińca? Czy żądając sprawiedliwości mamy też żądać sprawiedliwej kary dla bestii domagać się przywrócenia kary śmierci? Moim zdaniem Tak! Ponieważ bestie w ludzkich skórach wiedzą że gdy zostaną schwytane to co najwyżej posiedzą sobie na państwowym wikcie. Z opieka zdrowotną i wyżywieniem nie kończącym się na suchym chlebie i wodzie. Bestie zabijają ludzi nie ponosząc za to stosownej kary. Za zbrodnie musi być kara adekwatna. A za zbrodnie wojenne wyłącznie kara ostateczna. Taka musi być cena za zabieranie życia bezbronnym ludziom.

farmerjanek

Grafika pixabay.com


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe